Katarzyna Osadkowska w gronie ambasadorów kongresu!

Kongres firm rodzinnych 2023

Kolejna edycja Kongresu Firm Rodzinnych odbędzie się 6 czerwca 2023 roku we Wrocławiu. To już szóste spotkanie firm rodzinnych i właścicielskich. Hasło tegorocznej edycji to „Znaleźć energię”. W gronie Honorowych Ambasadorów Kongresu, po raz drugi znalazła się Katarzyna Osadkowska - Członkini Zarządu Osadkowski Sp. z o.o., która wspólnie z braćmi Wojciechem oraz Piotrem zarządzą rodzinnym biznesem.

Kto w gronie ambasadorów Kongresu?

Organizatorzy Kongresu Firm Rodzinnych we Wrocławiu docenili aktywność Katarzyny Osadkowskiej, która w szczególny sposób jest zaangażowana w promowanie przedsiębiorczości rodzinnej i właścicielskiej, nominując ją tytułem Honorowego Ambasadora.

W tym gronie oprócz Członkini Zarządu Osadkowski Sp. z o.o. są również:

  • Agnieszka Browarny - Prezeska Zarządu Huty Julia w Piechowicach, historycznej huty szkła kryształowego w Karkonoszach na Dolnym Śląsku
  • Dominika Wajnert - Członkini Zarządu w firmie Wajnert Meble
  • Ewelina Pisarczyk - Prezeska Zarządu firmy produkującej chemię budowlaną MP Majster-Pol Sp. z o.o.
  • Aleksander Pitura - wytwórca lodów, szkoleniowiec, wynalazca. Właściciel firmy DGL Aleksander Pitura

Firmą Osadkowski zarządza obecnie drugie pokolenie rodziny - Wojciech, Katarzyna i Piotr Osadkowscy

Katarzyna Osadkowska od 15 lat jest zaangażowana w firmę rodzinną – odpowiada za obszar HR, PR i wizerunek. Absolwentka SWPS w Warszawie na kierunku Społeczna Psychologia Informatyki i Komunikacji. Jako pasjonatka psychologii biznesu, porusza w swoich wystąpieniach temat równości i różnorodności w kulturze organizacyjnej, w tym realizacji przez kobiety swoich ambicji zawodowych, także w kontekście firm rodzinnych. Od 2020 roku zarządza Hotelem Jakubus oraz działalnością związaną z prowadzeniem ośrodka jeździeckiego, w którym odbywają się m.in. ogólnopolskie zawody jeździeckie, Mistrzostwa Polski, czy międzynarodowe zawody Silesia Equestrian. Ośrodek wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego organizatora zawodów jeździeckich w Polsce.

– W swojej pracy, kierowanym biznesie lubię możliwość kreowania otoczenia i tworzenia wartości dodanej w różnych aspektach biznesu. Dzięki temu, że firma stworzona została na bazie bliskich mi wartości – praca z ludźmi na co dzień dostarcza wielkiej satysfakcji. Możliwość kreowania fajnego miejsca pracy to olbrzymia przyjemność, ale też duże wyzwanie.

Jako firma jesteśmy także członkami stowarzyszenia Family Business Network Polska oraz organizatorami, prelegentami i uczestnikami różnych spotkań mentoringowych i zjazdów firm rodzinnych w Polsce.

Osadkowski czyli rolnictwo w wersji PRO

Firma Osadkowski to lider na rynku rolniczym z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Oferuje profesjonalnym gospodarstwom rolnym kompleksową obsługę w zakresie materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin, nowoczesnych maszyn rolniczych oraz ubezpieczeń i rozwiązań finansowych dla rolników, a także skupu płodów rolnych. Jest rodzinną firmą z polskim kapitałem, zatrudniającą blisko pół tysiąca osób na terenie całego kraju. Więcej informacji dostępnych jest na portalu Osadkowski.pl.

Osadkowski to nie tylko rolnictwo, to również nowoczesny obiekt wraz z ośrodkiem jeździeckim. Jakubus. To przestrzeń, która została stworzona w celu realizacji niecodziennych eventów w otoczeniu natury.

W ubiegłym roku firma Osadkowski została doceniona prestiżową nagrodą programu Best Managed Companies, wręczaną przez Deloitte. Była to pierwsza polska edycja konkursu, który wyróżnia najlepiej zarządzane firmy prywatne.

Jaka będzie tematyka Kongresu Firm Rodzinnych?

6 czerwca Wrocław będzie gościł przedstawicieli biznesu rodzinnego, właścicielskiego i rzemieślniczego. Kongres zajmie się tematyką niezbędnej energii do rozwoju firm, mimo zmagania się z wieloma czynnikami kryzysogennymi.

Kongres Firm Rodzinnych to inspirujące panele, znakomici mówcy, fascynujące historie firm, aktualne tematy. Podczas obrad praktycy i konsultanci przedstawią uczestnikom kongresu trendy i kierunki rozwoju w różnych obszarach biznesu, które będą wywierać wpływ na zachowania i postawy zarówno klientów jak i przedsiębiorstw. Podążanie za nimi będzie wyzwaniem dla wielu firm, jednak z perspektywą szansy na sukces rynkowy. Ignorowanie trendów, mechanizmów, które mogą być wykorzystane w biznesie takie szanse zdecydowanie ogranicza.

Sukcesja jednym z tematów Kongresu Firm Rodzinnych

Panel: Sukcesja z perspektywy pokoleń – w imię ojca, w imię matki - to misja do spełnienia, czy raczej rodzinne zobowiązanie, czy może przygoda biznesowa lub przymus wewnętrzny. Specjaliści i firmy rodzinne dyskutować będą również na temat przeszłości i przyszłości firmy oraz o tym, co chcemy zatrzymać i pielęgnować, a co zmienić, aby zapewnić trwałość i rozwój przedsiębiorstwa.

 


Redakcja
Osadkowski.pl