logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Sznurki rolnicze wysokiej jakości sznurki do maszyn rolniczych

Sznurki rolnicze stosowane są w prasach kostkujących, a w prasach belujących są alternatywną dla siatek. Służą do trwałego zabezpieczenia owijanej słomy lub siana. Poza głównym zastosowaniem sznurki rolnicze mogą być przydatne w wielu pracach prowadzonych w gospodarstwie.

Wróć do:

Farma

Wróć do:

Farma

Filtry

Wyniki wyszukiwania: 3

Wyniki wyszukiwania: 3

  • Sznurek rolniczy

  • Rozmiar: TEX 2500

  52,81 zł brutto

  + 1,96 Punktów

  sznurek-rolniczy-tex-2500-1600m

  Kup dzisiaj i otrzymaj pojutrze

  Dostępne pow. 20 szt.

  • Sznurek rolniczy

  • Rozmiar: TEX 7700

  117,49 zł brutto

  + 4,35 Punktów

  sznurek-rolniczy-tex-7000-1170m

  Kup dzisiaj i otrzymaj pojutrze

  Dostępne pow. 20 szt.

  • Sznurek rolniczy

  • Rozmiar: TEX 2000

  52,81 zł brutto

  + 1,96 Punktów

  sznurek-rolniczy-tex-2000-2000m

  Produkt chwilowo niedostępny

Dobry sznurek rolniczy, czyli jaki? 

Sznurki rolnicze powinny charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością. Jej uzyskanie możliwe jest dzięki zastosowaniu do ich produkcji tworzywa sztucznego polipropylenu. 

Sznurki rolnicze w sposób trwały zabezpieczają owiniętą słomę lub siano, podczas ich wielomiesięcznego przechowywania w zmiennych warunkach pogodowych. Dlatego też dobry sznurek rolniczy jest odporny na promieniowanie słoneczne (zwłaszcza UV), wilgoć oraz działanie niskich i wysokich temperatur.

Sznurki rolnicze wykonane z tworzywa sztucznego są również odporne na pleśnienie i gnicie, czyli czynniki znacznie ograniczające wytrzymałość sznurków pochodzenia naturalnego.

Sznurki rolnicze - o czym informuje TEX

Jednym z parametrów określających sznurek i jego przeznaczenie jest oznaczenie TEX. Informuje ono ile metrów bieżących sznurka rolniczego przypada na jeden kilogram jego wagi. Wraz ze zmniejszeniem oznaczenia TEX zwiększa się liczba metrów bieżących, a tym samym sznurek jest cieńszy. Wraz ze zmniejszeniem grubości produktu zmniejsza się jego wytrzymałość na zrywanie.

Sznurek dolniczy 5000 m

Jaki sznurek rolniczy wybrać?

Wykorzystanie sznurków rolniczych do poszczególnych rodzajów pras związana jest z ich grubością, czyli oznaczeniem TEX. Na tej podstawie można przyjąć poniższy podział:

 • Do pras zwijających (belujących, rolujących) wykorzystywane są sznurki rolnicze cieńsze, o oznaczeniu TEX od 1000 do 1500 (1000 m/kg do 666 m/kg)
 • Do pras kostkujących rekomendowane są sznurki rolnicze grubsze, o TEX od 2000 do 2500, co odpowiada 400-500 m/kg
 • Do pras wielkogabarytowych, z racji dużej masy owijanego materiału i dużej siły zgniotu, niezbędne jest zastosowanie bardzo grubych sznurków rolniczych o oznaczeniu TEX wynoszącym 7700.

Sznurek rolniczy

Sznurek sizalowy czy polipropylenowy? 

Sznurki zasadniczo różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Sznurek sizalowym wykonany jest z naturalnych włókien pochodzących z agawy sizalowej, natomiast sznurek polipropylenowy- jest z tworzywa sztucznego.

W praktyce rolniczej do owija bel i kostek dużo częściej wykorzystywany jest sznurek polipropylenowy. Ma on lepsze parametry wytrzymałościowe niż sznurek sizalowych oraz jest bardziej efektywny ekonomicznie.

Sznurki do maszyn rolniczych

Do owijania bel, jeżeli pozwalają na to parametry techniczne prasy można wykorzystać sznurek lub siatkę. Niewątpliwą zaletą wykorzystania siatki jest zwiększenie wydajności pracy maszyny rolniczej.

Do pras kostkujących i wielkogabarytowych sznurki są jedynym dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym owiniecie zbieranego materiału.

W ofercie znajdują się sznurki o zróżnicowanych parametrach technicznych. Na ich podstawie można wybrać produkt dostosowany do potrzeb i posiadanej maszyny rolniczej.

Sznurek do prasy rolującej