logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Nawozy rolnicze - sklep z nawozami dla rolnictwa

Nawozy rolnicze to grupa środków produkcji przeznaczona do stosowania w uprawach w celu optymalnego wykorzystania genetycznego potencjału plonowania upraw. Są to produkty o różnym terminie aplikacji, przygotowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb pokarmowych roślin uprawnych lub zwiększeniu żyzności gleby.

Filtruj

Filtry

Filtruj

Filtry

Wyniki wyszukiwania: 193

Wyniki wyszukiwania: 193

 • 210,17 zł brutto

  201,74 zł brutto

  w Programie Rabatowym

  basfoliar-2

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 50 szt.

  • Nawóz dolistny

  433,73 zł brutto

  416,45 zł brutto

  w Programie Rabatowym

  ADOB-2

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 50 szt.

  • Nawóz dolistny

  222,05 zł brutto

  213,19 zł brutto

  w Programie Rabatowym

  basfoliar-2

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne 15 szt.

  • Nawóz dolistny

  132,57 zł brutto

  + 9,80 Punktów

  Alfa-mikro-5l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

  • Nawóz dolistny

  479,95 zł brutto

  + 35,60 Punktów

  ALFA-Mikro-20l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne 9 szt.

  • Nawóz dolistny

  22 302,00 zł brutto

  + 1650,00 Punktów

  Alfa Mikro 1000 l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępna 1 szt.

  • Nawóz dolistny

  68,05 zł brutto

  + 5,04 Punktów

  Barrier-Si-Ca-1l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

  • Nawóz dolistny

  308,12 zł brutto

  + 22,80 Punktów

  Barrier-si-ca-5l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

  • Nawóz dolistny

  1125,14 zł brutto

  + 83,40 Punktów

  Barrier-si-ca-20l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne 2 szt.

  • Nawóz dolistny

  137,05 zł brutto

  + 10,15 Punktów

  Alfa-makro-5l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

Czym są nawozy rolnicze

Produkty powstałe z myślą o nawożeniu roślin uprawnych, które charakteryzują się bardzo wysoką funkcjonalnością. Nawozy stosuje się w celu osiągnięcia wysokich plonów. 

Możliwe jest to dzięki dostarczeniu do gleby niezbędnych składników pokarmowych, które mogą być pobrane przez rośliny uprawne. Ogranicza to do minimum ryzyko niedoborów mikro i makroelementów, które może wpływać negatywnie na poziom plonowania oraz jakości plonu handlowego.

Nawozy mogą także wpływać korzystnie na właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby.

Nawozy dla rolnictwa

Działanie nawozów przekłada się bezpośrednio na wzrost żyzności gleby. To od żyzności gleby w dużej mierze zależy plon roślin uprawnych.

Skład nawozów może być uniwersalny, co zwiększa możliwość ich aplikacji w gospodarstwie lub został przygotowany w celu zaspokojenia określonych potrzeb uprawianych roślin bądź też modyfikacji środowiska glebowego.

Rola nawozów jest różna, jednak wszystkie nawozy dostępne w ofercie firmy Osadkowski łączy najwyższa jakość. Wyrażona powtarzalną zawartością składników pokarmowych oraz odpracowaną formą użytkową, która wpływa korzystnie na tempo aplikacji nawozu.

Dlaczego należy stosować nawozy

Uprawiane rośliny charakteryzują się wysokim genetycznym potencjałem plonowania, który nie może być w pełni wykorzystany tylko przy wykorzystaniu naturalnej żyzności gleby.

Nawożenie upraw jest ważnym czynnikiem wpływającym na tzw. żyzność agrotechniczną (sztuczną), która jest wyniki celowej i świadomej działalności człowieka.

Jakie są rodzaje nawozów?

Obecnie dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do nawożenia roślin uprawnych. Najczęściej wyróżnia się kilka grup nawozów.

Nawozy mineralne są to nawozy, które w swoim składzie zawierają składniki pokarmowe niezbędne do wzrostu i rozwoju upraw. Mikro i makroelementy mogą być dostępne dla roślin bezpośrednio po aplikacji lub po przemianach biochemicznych zachodzących w glebie. W tej grupie wyróżniamy:

 • nawozy azotowe
 • nawozy fosforowe
 • nawozy potasowe
 • nawozy magnezowe
 • nawozy siarkowe
 • nawozy wieloskładnikowe
 • nawozy mikroelementowe

Rodzaje nawozów rolniczych

Nawozy wapniowe i nawozy wapniowo-magnezowe są to produkty stosowane w celu podniesienia odczynu gleby. W tej grupie wyróżniamy:

 • nawozy tlenkowe
 • nawozy węglanowe

Powyższy podział został przygotowany na podstawie zawartości różnej formy chemicznej składnika regulującego pH.

Nawozy naturalne pochodzą z produkcji zwierzęcej i są bardzo cenne. W trakcie nawożenia dostarczają składniki pokarmowe oraz materię organiczną. Do nawozów naturalnych zalicza się między innymi obornik, gnojówkę, gnojowicę.

Nawozy organiczne - produkty powstałem z materii organicznej lub ich mieszanin. Bardzo rzadko wykorzystywane do nawożenia pól uprawnych, dużo częściej stosowane w ogrodach. Do tej grupy zaliczany jest kompost i biohumus.

Nawozy niekonwencjonalne powstają najczęściej w celu zagospodarowania odpadów pochodzenia przemysłowego lub komunalnego.

Funkcje powyższych grup wzajemnie się uzupełniają. Osiągnięcie maksymalnych plonów roślin uprawnych możliwe jest tylko dzięki zastosowaniu nawozów z kilku grup, a nie tylko najbardziej popularnego nawożenia mineralnego.

Nawozy najwyższej jakości

Nawozy należy wybierać tylko od sprawdzonych dostawców, wówczas produkty będą charakteryzowały się najwyższą jakością. W przypadku nawozów mineralnych bardzo ważne jest, aby deklarowana na etykiecie zwartość składników pokarmowych była rzeczywiście zawarta w produkcie.

Kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę i dotyczy również głównie nawozów mineralnych to stabilność granul i ich odpowiednia kalibracja. Zachowanie optymalnych parametrów i ich powtarzalność umożliwia równomierną i sprawną aplikację nawozów oraz maksymalne wykorzystanie możliwości posiadanego w gospodarstwie sprzętu.

Rolą nawozów jest zwiększenie żyzności gleby, co powinno przekładać się na wzrost osiąganych plonów. Dlatego też bardzo ważne jest, aby nawozy były bezpieczne dla upraw i środowiska np. zawierały metale ciężkie zgodnie z określonymi w prawie normami.

Nawozy dostępne w firmie Osadkowski pochodzą od najlepszych i sprawdzonych dostawców, którzy w produkcji nawozów sięgają po najnowsze zdobycze techniki i stawiają na ich najwyższą jakość. Umożliwia to zaoferowanie produktów spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Nawozy rolnicze od Grupy Azoty