logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Akcesoria rolnicze Artykuły do produkcji rolnej

Prace polowe, przygotowanie pasz oraz chów zwierząt wymaga zastosowania wielu akcesoriów rolniczych, które umożliwiają i usprawniają prace w gospodarstwie. Kategoria ta jest bardzo szeroko i obejmuje między innymi urządzenia pomiarowe, zbiorniki do nawozów płynnych.

Wróć do:

Farma

Wróć do:

Farma

Filtry

Polecane w tej kategorii

Wyniki wyszukiwania: 4

Wyniki wyszukiwania: 4

Niezbędne artykuły do produkcji rolnej

Artykułu do produkcji rolnej są ważnym elementem współczesnego rolnictwa. Pozwalają często na optymalne wykorzystanie wydajności maszyn rolniczych będących w gospodarstwie, a także ułatwiają wykonanie wielu prac. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą zwiększać również jakość paszy dla zwierząt lub wpływać na jej smakowitość.

Dlatego też należy sięgać po artykuły do produkcji rolnej od sprawdzonych dostawców o bardzo dobrych i powtarzalnych parametrach jakościowych.

Akcesoria dla rolnictwa od A do Z

W gospodarstwach jest zróżnicowane zapotrzebowania na artykuły do produkcji rolniczej - najczęściej wykorzystywane są poniższe grupy produktów.

Środki ochrony osobistej

Produkcja polowa utożsamiana jest głównie ze stosowaniem środków ochrony roślin, nawozów mineralnych i organicznych, biostymulatorów oraz nawozów dolistnych. Do wykonania zabiegów agrotechnicznych często niezbędne są takie akcesoria jak rękawice ochronne czy kombinezony robocze, które zwiększają komfort pracy oraz zapewniają bezpieczeństwo operatorowi.

Urządzenia pomiarowe i mierniki dla rolnictwa

Moment zbioru roślin uprawnych determinowany jest w dużym stopniu przez wilgotność plonu. W każdym gospodarstwie przydatnym urządzeniem, pozwalającym na dokładne określenie wilgotności ziarna lub nasion jest wilgotnościomierz. Ważne jest, aby urządzenie było poręczne, łatwe w obsłudze i wykonane z trwałego materiału, który doskonale znosi warunki polowe. Bardzo często obok wilgotności urządzenie mierzy również temperaturę badanego plonu oraz jego masę hektolitra.

Zdecydowana większość gleb w Polsce ma nieuregulowany odczyn gleby, czyli pH jest niższe od optymalnego dla roślin uprawnych. To właśnie zbyt niskie pH gleby może wpływać negatywnie na dostępność mikro i makroelementów, a tym samy obniżać plon roślin uprawnych. Urządzeniem, które w łatwy sposób pozwoli określić odczyn gleby jest pH-metr. Na podstawie jego wskazań można podjąć decyzję o przeprowadzeniu regulacji odczynu gleby. Wybierając pH-metr warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz dokładność pomiarową deklarowaną przez producenta.

Urządzenia pomiarowe

Zbiorniki i pojemniki rolnicze

W gospodarstwach często zachodzi potrzeba przechowywania cieczy - nawozów płynnych, paliw, wody do przygotowania cieczy opryskowej lub innych celów. Przydatnym rozwiązaniem są zbiorniki na RSM, które mogą być trwale związane z gruntem lub być przenośne.

Nawozy azotowe mogą być w formie stałej lub płynnego roztworu saletrzano-moczniokowy np. RSM. Forma płynna jest coraz bardziej popularna ze względu na wysoką efektywność ekonomiczną oraz łatwość i szybkość aplikacji, ale wymaga do składowania zbiorników.

Zbiorniki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego polietylenu lub ze stali. Zdecydowaną przewagą zbiorników z polietylenu jest ich odporność na korozję, przy jednocześnie bardzo wysokiej trwałości mechanicznej.

Wszystkie niezbędne artykuły do produkcji rolniczej dostępne są w ofercie firmy Osadkowski.