logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Folie pryzmowe - kiszonkarska folia na pryzmy

Folia pryzmowa zwana również folią kiszonkarską służy do szczelnego przykrycia pryzmy surowca do produkcji kiszonki. Ogranicza dostęp powietrza i wody opadowej, dzięki czemu w pryzmie tworzą się warunki beztlenowe, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu zakiszania.

Wróć do:

Farma

Wróć do:

Farma

Filtry

Wyniki wyszukiwania: 14

Wyniki wyszukiwania: 14

Folia kiszonkarska

Folia pryzmowa łączy w sobie wytrzymałość, elastyczność oraz szczelność. Materiał, z którego jest wykonana jest stosunkowo odporny na rozdarcia i przecięcia. Pozwala na utrzymanie bardzo dobrej szczelności okrytej pryzmy surowca do produkcji kiszonki, ochronę przed zwierzętami dziko żyjącymi oraz zanieczyszczeniami.

Folia pryzmowa na kiszonkę

Różne zastosowania foli pryzmowej

Folia pryzmowa może być również zastosowana w gospodarstwie od innych celów, które wymagają osłonięcia dużej powierzchni przed wilgocią lub ochrony przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Jakie cechy ma folia pryzmowa?

Folia kiszonkarska (pryzmowa) powinna charakteryzować się wysoką odpornością na warunki pogodowe, głównie na mróz oraz promieniowanie słoneczne (promieniowanie UV). Przebieg pogody nie powinien zmieniać właściwości foli, czyli jej wytrzymałości i elastyczności.

Folia pryzmowa - folia na pryzmy

Folia kiszonkarska z reguły jest dwubarwna. Jasna strona, najczęściej biała jest od strony zewnętrznej, jej zadaniem jest odbijanie promieniowania słonecznego. Zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu się pryzmy, co może negatywnie wpływać na przebieg procesu zakiszania m.in. kiszonki z kukurydzy. Z kolei ciemna strona, zwykle czarna, skierowana jest do wewnątrz pryzmy i ma utrzymywać odpowiednią temperaturę w jej wnętrzu.

Folia kiszonkarska powinna zapewniać hermetyczne środowisko wewnątrz pryzmy. Dobra folia pryzmowa zapobiega przedostawaniu się do jej wnętrza powietrza i wód opadowych, a także ograniczyć wydostawanie się dwutlenku węgla oraz odcieku powstającego w trakcie zakiszania.

Folia na kiszonkę

Jaką folię wybrać?

Folie kiszonkarskie dostępne są w wielu rozmiarach co pozwala dostosować ją do planowanej wielkości pryzmy. O ile to możliwe zalecane jest, aby folia była w rozmiarze umożliwiającym przykrycie całej pryzmy. Łączenia mogą być miejscem nieszczelności, przez którą proces zakiszania nie będzie przebiegał z pełną wydajnością.

Folia do kiszonek