logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Siatki do prasy - rolnicze siatki do bel i pras

Siatki są alternatywą dla sznurka. Zastosowanie siatki do owijania bel pozwala na szybsze i równomierne owinięcie prasowanej słomy. Powoduje to zwiększenie wydajności prasy rolującej, ograniczenie osypywania zbieranego materiału oraz umożliwia utrzymanie jednorodnego kształtu bel.

Wróć do:

Farma

Wróć do:

Farma

Filtry

Wyniki wyszukiwania: 3

Wyniki wyszukiwania: 3

  • Siatka rolnicza

  • Rozmiar: 1,23x2000 m

  459,56 zł brutto

  + 14,95 Punktów

  siatka-rolnicza-ideal-bal-1,23x2000m

  Kup dzisiaj i otrzymaj pojutrze

  Dostępne pow. 5 szt.

  • Siatka rolnicza

  • Rozmiar: 1,23x3000 m

  656,91 zł brutto

  + 21,36 Punktów

  siatka-rolnicza-ideal-bal-1,23x3000m

  Kup dzisiaj i otrzymaj pojutrze

  Dostępne pow. 5 szt.

  • Siatka rolnicza

  • Rozmiar: 1,30x2000 m

  575,64 zł brutto

  + 18,72 Punktów

  siatka-rolnicza-specjal-1,30x2000m

  Kup dzisiaj i otrzymaj pojutrze

  Dostępne pow. 5 szt.

Jaką szerokość siatki do prasy wybrać?

Siatki dostępne w sprzedaży oferowane są w trzech szerokościach: 123, 125 i 132 centymetry. Większość pras belujących ma układ rozprowadzający siatkę, który dedykowany jest do szerokości 123 centymetrów, ale możliwe jest zastosowanie na nim również siatki o szerokości 125 centymetrów.

Siatka rolnicza do bel

Siatka dobrze dopasowana

Zastosowanie siatki większej szerokości niesie to za sobą jednak ryzyko związane z brakiem należytej jakości owijania bel - podwijanie się siatki na jej bokach. Siatka w wymiarze 125 centymetrów może też owijać się i plątać wokół wałka rozprowadzającego, co znacznie ogranicza płynność i wydajność pracy. W związku z tym do pras belujących zalecane są siatki o szerokości 123 centymetrów.

Wytrzymałość siatki rolniczej 

Jednym z parametrów, na który warto zwrócił uwagę jest wytrzymałość siatki na zrywanie. Siatki do owijania bel, dostępne w firmie Osadkowski mają wytrzymałość na zrywanie wynoszące przynajmniej 270 kg. Umożliwia to owijanie bel z pełną wydajnością bez obaw o zerwanie siatki i zmniejszenie wydajności pracy.

Budowa siatki do bel

O wytrzymałości siatki decyduje osnowa, czyli nitki siatki biegnące podłużnie. Natomiast zachowanie kształtu siatki i równomierne owinięcie balotów zależy od trwałości tzw. wątków, które ułożone są równolegle do osnowy i ją stabilizują.

Siatka do bel

Siatki rolnicze odporne na UV

Na wytrzymałość siatki do owijania zwłaszcza w okresie przechowywania bel, duży wpływa ma stabilizacja UV surowca do jej produkcji. Dzięki czemu siatka jest bardziej wytrzymała na warunki pogodowe w długim okresie przechowywania. Siatka nie kruszeje i nie pęka pod wpływem promieniowania słonecznego co pozwala na utrzymanie kształtu balotów, wygodny transport i magazynowanie.

Przewaga siatki do prasy nad sznurkiem

W przeszłości prasy kostkujące zostały zastąpione prasami belującymi, w których początkowo również wykorzystywany był sznurek. Wraz ze wzrostem zaawansowania technicznego oraz maksymalizacją wydajności, coraz większe znacznie zaczęła odgrywać siatka do owijania bel, której zalety są następujące:

 • zwiększenie wydajności prasy belującej 
 • skrócenie czasu potrzebnego do sprasowania jednego balotu 
 • zmniejszenie zużycia paliwa 
 • równomierny kształt - ułatwia tworzenie stogów 
 • gładka powierzchnia - mniejsze zatrzymywanie wody, a w przypadku bel sianokiszonki lepsze skupienie materiału i mniejsze ryzyko przebicia foli 
 • przykrycie całej powierzchni beli - ograniczenie osypywania podczas transportu i przechowywania 

Jaką siatkę wybrać?

Siatki do owijania bel mogą być wykorzystane do stabilizacji surowca, produkcji sianokiszonki oraz balotowania słomy. Niezależnie od przeznaczenia produktu, warto przed jej wyborem zwrócić uwagę na takie parametry jak odporność na zrywanie oraz szerokość. Wybór siatki najwyższej jakości oraz o optymalnej szerokości umożliwi pracę z najwyższą wydajnością.

W sklepie firmy Osadkowski dostępne są siatki do bel m.in. z firmy Tama-Nowatex o najbardziej pożądanej szerokości 123 centymetrów i o długości do 3000 metrów.

Siatki do prasy