logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Środki ochrony roślin - wybierz najlepsze

Środki ochrony roślin to produkty zawierające w swoim składzie substancje czynne, które wykazują skuteczność biologiczną. Podstawowym celem stosowania środków ochrony roślin jest ochrona upraw przed szkodnikami, chorobami oraz chwastami.

Filtruj

Filtry

Filtruj

Filtry

Wyniki wyszukiwania: 536

Wyniki wyszukiwania: 536

  • Regulator wzrostu

  160,43 zł brutto

  + 5,94 Punktów

  Moddus-250-EC-1l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 367,25 zł brutto

  + 13,60 Punktów

  Strobe-250-sc-5l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

  • Adiuwant

  156,21 zł brutto

  + 10,16 Punktów

  inex-a-1l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 155,81 zł brutto

  + 5,77 Punktów

  TopGun-050-CS-1l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 88,21 zł brutto

  + 3,27 Punktów

  Targa-Max-1l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 898,03 zł brutto

  + 33,26 Punktów

  sun-pak-5ha

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 558,63 zł brutto

  + 20,70 Punktów

  sierra-60-sl-metkonazol-5l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 246,19 zł brutto

  + 9,10 Punktów

  Syrius-250-ew-5l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

  • Regulator wzrostu

  90,34 zł brutto

  + 3,35 Punktów

  Stabilan-750-sl-5l

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

 • 755,57 zł brutto

  + 28,00 Punktów

  Tern-Turbo-750-ec-5l.jpg

  Kup do 15:00 i otrzymaj jutro

  Dostępne pow. 100 szt.

Sklep z profesjonalnymi środkami ochrony roślin

W ofercie sklepu Osadkowski.pl znaleźć można środki o różnym przeznaczeniu. Stosowanie środków ochrony roślin jest ściśle określone przepisami prawa. Produkty przeznaczone do aplikacji w rolnictwie dedykowane są dla użytkowników profesjonalnych. W celu uzyskania uprawnień do stosowania środków ochrony roślin należy ukończyć odpowiednie szkolenie.

W Polsce można stosować tylko preparaty, które uzyskały tzw. rejestrację, czyli posiadają aktualne zezwolenie wydane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Produkt dostępny w sprzedaży musi być opatrzony etykietą instrukcją stosowania w języku polskim.

Profesjonalne środki ochrony roślin

Co zawiera etykieta środka ochrony roślin?

Informuje ona użytkownika profesjonalnego między innymi o:

 • przeznaczeniu środka
 • zawartości substancji czynnej
 • gatunkach upraw, w których może być stosowany
 • o zagrożeniach i środkach bezpieczeństwa w trakcie pracy z preparatem

Przed przygotowaniem cieczy opryskowej i wykonaniem oprysku należy bezwzględnie zapoznać się z etykietą użytego preparatu.

Owadobójcze środki ochrony roślin

Uprawy roślin w różnym stopniu narażone są na presję ze strony szkodników. Są to owady, które negatywnie wpływają na wzrost i rozwój roślin uprawnych. W efekcie czego można zaobserwować obniżenie poziomu plonowania oraz spadek jego jakości. Aby przeciwdziałać stratom w plonie roślin uprawnych, niezbędne jest zastosowanie środków ochrony roślin z grupy insektycydów.

Insektycydy w praktyce rolniczej nazywane są często środkami owadobójczymi, co w pełni oddaje ich funkcje i przeznaczenie. Większość preparatów z tej grupy jest nieselektywna, czyli zwalcza wszystkie owady znajdujące się na plantacji. Dlatego też bardzo ważne jest wykonywanie oprysków środkami po oblocie owadów zapylających.

Chwastobójcze środki ochrony roślin

W łanie rośliny uprawnej występują chwasty, czyli rośliny niepożądane. Mogą to być inne gatunki uprawne lub rośliny dzikorosnące. Konkurują one z rośliną uprawną o zasoby środowiska takie jak woda, składniki pokarmowe, dostęp do światła czy przestrzeń w łanie. Dlatego też niezbędne jest wykonanie oprysku, aby ograniczyć ich negatywny wpływ na rośliny uprawne. W celu ich zwalczenia stosuje się herbicydy, zwane także środkami chwastobójczymi.

Wybrany produkt, powinien być selektywny, czyli bardzo dobrze zwalczać chwasty (np. miotłę zbożową)  i jednocześnie być bezpieczny dla uprawianych roślin. Produkty z tej grupy powinny zwalczać szerokie spektrum chwastów jedno i dwuliściennych.

Sprawdź jakie chwasty w uprawach?

Środki ochrony roślin chwastobójcze

Grzybobójcze środki ochrony roślin

Środki grzybobójcze, czyli fungicydy aplikowane są w celu utrzymania wysokiej zdrowotności łanu. Presja ze strony grzybów patogenicznych jest na tyle duża, że w większości upraw niezbędne jest wykonywanie zabiegów preparatami z tej grupy więcej niż raz w sezonie wegetacyjnym. W przypadku zbóż czy rzepaku ozimego oprysk środkami grzybobójczymi trzeba wykonać nawet do 4 razy, przykładem mogą być zabiegi fungicydowe zbóż - zabieg T1, T2, T3.

Preparaty grzybobójcze o wysokiej funkcjonalności powinny zwalczać choroby już występujące, ale także zabezpieczać rośliny uprawne przed nowymi infekcjami. Ważne jest także, aby oprysk zwalczał najważniejsze choroby w uprawie, w celu wyboru odpowiedniego produktu warto skonsultować się z doradcą.

Środki ochrony roślin grzybobójcze

Jaki środek ochrony roślin wybrać?

Wybór odpowiedniego środka w celu rozwiązania problemu występującego na polu czasem bywa trudny. Dlatego też doradcy firmy Osadkowski są niezbędnym wsparciem. Mają ogromną wiedzę i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednie środki ochrony roślin.

Oferta firmy Osadkowski oparta jest o sprawdzone preparaty o bezkompromisowej jakości. Dział Doradztwa i Rozwoju corocznie testuje wiele rozwiązań opartych o różne środki ochron roślin, z których wybiera te o najwyższej funkcjonalności. Pozwala to na przygotowanie zróżnicowanych technologii prowadzenia łanu dostosowanych do potrzeb gospodarstwa.

Stosowanie ŚOR - o czym należy pamiętać?

Prawidłowy dobór i zastosowanie środków umożliwiają uzyskanie wysokich plonów o bardzo dobrych parametrach jakościowych.

Aplikując środki ochrony roślin, należy pamiętać o zasadach Integrowanej Ochrony Roślin. Zakłada ona łączenie metod chemicznych i niechemicznych w celu zwalczania organizmów szkodliwych. Środki powinny być stosowane po przekroczeniu progu ekonomicznej szkodliwości. Jest to poziom presji szkodników, chwastów i chorób, który powoduje straty w plonie równe kosztom wykonania zabiegu środkiem ochrony roślin.

Stosując preparaty z tej samej grupy np. środki grzybobójcze w tracie sezonu wegetacyjnego, należy pamiętać o rotacji mechanizmami działania substancji czynnych wchodzący w skład produktów. Jest to ważny element przeciwdziałania odporności agrofagów na działanie środków.