logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content

Wsparcie doradców

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

Zboża ozime Nasiona zbóż ozimych

Zboża ozime charakteryzują się dużo wyższym potencjałem plonowania od form jarych, dlatego też warto zadbać o jakość materiału siewnego wybierając kwalifikowane nasiona zbóż ozimych do siewu.

Filtry

Polecane w tej kategorii

Wyniki wyszukiwania: 43

Wyniki wyszukiwania: 43

Zboża ozime - jakie nasion zbóż dostępne są w ofercie firmy Osadkowski

Areał poszczególnych gatunków zbóż ozimych jest znacznie zróżnicowany. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się pszenica ozima, na dalszych miejscach plasuje się pszenżyto ozime i żyto, a w dalszej kolejności jęczmień ozimy. Oferta firmy Osadkowski została przygotowana z myślą o wszystkich producentach rolnych, dlatego też dostępne w sprzedaży są wszytkie gatunki zbóż ozimych.

Wyselekcjonowane odmiany zbóż ozimych charakteryzują się bardzo wysokim potencjałem plonowania oraz parametrami jakościowymi ziarna. Zboża ozime dostępne w ofercie odmianowej wyróżnia dobra i bardzo dobra zimotrwałość, zwiększona tolerancja na stres abiotyczny i biotyczny.

Współpraca z kluczowymi firmami hodowlami produkującymi materiał siewny zbóż umożliwiła przygotowanie zróżnicowanej oferty dostosowanej do przeznaczenia uprawy, intensywności agrotechniki oraz stanowiska.

Materiał siewny kwalifikowany zbóż ozimych

Nasiona przygotowane w procesie hodowli podlegają ścisłej kontroli na każdym etapie produkcji. Dlatego też ich jakość jest nieporównywalnie większa od materiału siewnego przygotowywanego z własnego rozmnożenia w gospodarstwie. 

Zboża ozime w stopniu kwalifikacji C1 (najczęściej dostępne w sprzedaży) charakteryzują się bardzo wysoką czystością odmianową, brakiem zanieczyszczeń oraz zdolnością kiełkowania zbliżoną do 99%.

Wysoka jakość nasion umożliwiają wiarygodne obliczenie normy wysiewu oraz jej zmniejszenie w porównaniu do nasion do siewu przygotowanych w gospodarstwie.

Nasiona pochodzące z profesjonalnych hodowli są również zaprawione zaprawą fungicydową. Zaawansowany technologicznie proces zaprawiania gwarantuje równomierne pokrycie ziarniaków, co przekłada się na wysoką skuteczność zabezpieczenie roślin przed chorobami.

Dodatkowo nasiona mogą być zaprawione nawozem donasiennym, który zwiększa i wyrównuje z tempo wschodów poprzez właściwe odżywienie mikro i makroelementami.

Zboża ozime - dlaczego warto wybrać materiał siewny kwalifikowany?

Wysiew materiału siewnego w stopniu kwalifikacji C1, a także odmian hybrydowych żyta ozimego i jęczmienia ozimego przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia wykorzystanie z pełnego potencjału genetycznego danej odmiany, na który składa się poziom plonowania, zdrowotność, zimotrwałość oraz cechy jakościowe ziarna. 

Warto również zwrócić uwagę, że wykorzystanie materiału kwalifikowanego materiału siewnego umożliwia zmniejszenie normy wysiewu w stosunku do nasion z własnej reprodukcji. Przekłada się to na zwiększenie wydajności prac polowych i obsianie większego areału.

Potwierdzona jakość odmian pszenicy, pszenżyta, żyta i jęczmienia 

Każde opakowania zawierające nasiona w dowolnym stopniu kwalifikacji powinno być prawidłowo oznaczone etykietą. Wówczas mamy gwarancję, że nasiona zostały wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi. Zawartość etykiety jest określona przepisami i obejmuje między innymi: 

  • stopień kwalifikacji
  • gatunek rośliny uprawnej (nasion) wyrażony nazwą polską i łacińską
  • nazwę odmiany
  • numer partii
  • kraj pochodzenia nasion
  • numer przedsiębiorcy
  • datę plombowania
  • masa tysiąca ziaren (MTZ)
  • numer etykiety
  • użytą zaprawę

Zboża ozime mogą plonować wysoko, aby zwiększyć potencjał plonowania, należy korzystać z kwalifikowanego materiału siewnego od sprawdzonych dostawców. Nasiona z oferty firmy Osadkowski umożliwiają osiągnięcie wysokich plonów.