Claister Max
preparat do ochrony rzepaku

Claister MAX zajawka 576px

Claister MAX zajawka 576px

Przebieg pogody w ostatnich dniach oraz prognozy na kolejne dni zmuszają do zadania pytania: ,,co z ochroną łuszczyn przed osypywaniem?”. Intensywne deszcze, silny wiatr, nawałnice i gradobicia powodują, że część plonu (nawet do 25%) może się osypać. To ewidentna strata sięgająca nawet 0,9 tony z hektara.

Przebieg pogody w ostatnich dniach oraz prognozy na kolejne dni zmuszają do zadania pytania: ,,co z ochroną łuszczyn przed osypywaniem?". Intensywne deszcze, silny wiatr, nawałnice i gradobicia powodują, że część plonu (nawet do 25%) może się osypać. To ewidentna strata sięgająca nawet 0,9 tony z hektara.

Claister Max - sklejacz do łuszczyn rzepaku zawierający naturalny polimer pochodzący z sosny amerykańskiej. Po godzinie od zastosowania tworzy półprzepuszczalną błonę na powierzchni łuszczyny, dzięki czemu woda odparowuje z łuszczyny i nie dostaje się do środka.
Łuszczyny rzepaku odpowiadają za wytworzenie ok. 80% plonu (podobnie jak liść flagowy u pszenicy). Ok. 10 - 15% plonu tworzone jest w ostatnich 10 dniach przed zbiorem, dlatego jak najdłuższe utrzymanie łuszczyn aktywnych biologicznie przekłada się zdecydowanie na ostateczny plon jak również na zawartość oleju.
Polecana dawka samego Claistra to 0,5 l/ha.
Przy zastosowaniu z glifosatem obniżamy dawkę do 0,3 l/ha. Zabieg należy wykonać gdy większość łuszczyn przebarwia się na jasnozielony kolor.

Co zyskujesz stosując Claister Max:

  • wydłużasz okres bezpiecznych żniw
  • zwiększasz potencjalny plon nawet do 20%
  • mniejszy problem z samosiewami rzepaku


Efekty zastosowania preparatu:



Polecamy również