Pszenica ozima Apostel numer 1 – IGP rozstrzygnęło konkurs

pszenica IGP apostel osadkowski nagroda traktor A

pszenica IGP apostel osadkowski nagroda traktor A

Rozstrzygnięcie konkursu APOSTEL nr 1

Odmiana pszenicy ozimej Apostel wywodząca się ze spółdzielni hodowców roślin IGP Polska była organizatorem konkursu "Apostel nr 1" dla gospodarstw rolnych, które zdecydowały się na zakup kwalifikowanego materiału siewnego pszenicy Apostel.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem gospodarstw, do wygrania był jakże inaczej różowy traktorek ogrodowy o wartości 10.000 PLN brutto. Szczęście dopisało naszemu klientowi z województwa kujawsko-pomorskiego, traktorek trafił do Państwa Elżbiety i Marcina Paprockich z miejscowości Sienno. Dodajmy, że formularz zgłoszeniowy gospodarze wypełnili za namową naszego przedstawiciela.

Pszenica ozima - Apostel

  • numer 1 w plonowaniu wśród pszenic jakościowych w warunkach niedoboru wody na poziomie agrotechniki A2 w 2019 r. wg PDO – COBORU 2019 najwyżej plonująca odmiana pszenicy jakościowej w Polsce w 2017 r. na obydwu poziomach agrotechniki
  • rewelacyjny wygląd łanu od wczesnej wiosny do zbioru
  • dobra zdrowotność roślin
  • wysokie i stabilne parametry jakościowe ziarna

Ze względu na znakomite rezultaty w produkcji pszenicy Apostel oraz wspomnianym jej zaletom Państwo Paproccy w kolejnym roku zwiększają areał zasiewu tą odmianą pszenicy, która ich nie zawodzi mimo trudnych warunków wegetacji.Od lat współpracujemy z Firmą OSADKOWSKI, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Odmianę Apostel firmy IGP od paru lat wybieramy jako sprawdzoną pszenice na późny siew. Jest to niezawodna odmiana w latach suszowych, oprócz znakomitej odporności na okresowe niedobory wody potrafi wybronić się oraz zaskoczyć swoją wydajnością i parametrami skupowymi. W tym roku pszenica Apostel również wspaniale się prezentowała w ciągu całego okresu wegetacyjnego, dlatego postanowiliśmy zwiększyć zasiany areał tej odmiany na rok kolejny.

Marcin i Elżbieta Paproccy