Firma Osadkowski nagrodzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

nidzica2019 wiz

nidzica2019 wiz

Za nami największe wydarzenie poświęcone tematyce ziemniaczanej w Polsce czyli Krajowe Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy. Z dumą informujemy, że spośród kilkudziesięciu firm branży rolniczej zostaliśmy nagrodzeni przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego za innowacyjny produkt Barrier Si-Ca.

Wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas oficjalnej gali Krajowych Dni Ziemniaka 2019. W ostatni dzień targów natomiast, Minister odwiedził stoisko Osadkowski i po raz kolejny pogratulował nam wyróżnienia.

Serdecznie dziękujemy.

Technologia „Dont Stop Grow” w uprawie ziemniaka nagrodzona przez Ministra

Z cyklu "Piszą o nas" zapraszamy do lektury artykułu na portalu warzywapolowe.pl, który dotyczy technologii "Don't Stop Grow".

Pierwszą plagą która dotknęła uprawy ziemniaków była zaraza ziemniaka, potem przyleciała stonka. Najtrudniej jednak poradzić sobie z kaprysami pogody. W tym sezonie w rejonach centralnej i zachodniej Polski deszcz nie padał przez kilka miesięcy. Wszystko to sprawiło, że plony na polach były niższe od oczekiwanych. Nawet pola, które były nawadniane nie dały odpowiedniego wyniku, ponieważ wysokie temperatury i palące słońce niszczyły rośliny.

By nie przestały rosnąć

Widząc zmieniającą się klimat producenci środków ochrony i nawozów starają się stworzyć takie rozwiązania by maksymalnie zmniejszyć straty w plonie. W uprawie ziemniaka najważniejsze jest by roślina rosła cały czas nie zatrzymując wegetacji. W okresach posuchy mogą one przechodzić w stan uśpienia ale nie można dopuszczać do całkowitego wyhamowania wegetacji.

Kierując się tym celem firma Osadkowski opracowała technologię „Dont Stop Grow”. Idea utrzymania ciągłego wzrostu roślin oparta została na trzech produktach: Maxi-Grow, Barrier Si-Ca i H-850.

Czytaj dalej...