E-faktura – jakie korzyści z elektronicznej faktury?

WWW obrazek wyróżniający 576 2

WWW obrazek wyróżniający 576 2

Szanowni Państwo,

Ustawa z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 1221 z późn. zm.) określa warunki wystawienia e-faktur. Przepisy te umożliwiają wysyłanie faktur elektronicznych bez konieczności stosowania specjalnych kluczy i ponoszenia związanych z tym nakładów na infrastrukturę informatyczną. Kilkuletnia praktyka udowodniła, iż e-faktura może w pełni zastąpić tą tradycyjną, papierową formę nie powodując ryzyka zakwestionowania dokonanych rozliczeń przez służby podatkowe. Osadkowski Sp. z o.o. podążając za nowymi trendami oraz rosnącymi oczekiwaniami naszych klientów w zakresie obsługi, wprowadziła możliwość przesyłania swoim kontrahentom faktur za usługi i towary w formie elektronicznej.

Korzyści z elektronicznej faktury:

  • Wygoda obsługi e-faktury, umożliwiająca jej zaksięgowanie nie odchodząc od biurka. Ponadto fakturę w formie elektronicznej można w każdej chwili łatwo odszukać i wydrukować.
  • Oszczędności wynikające z możliwości elektronicznego archiwizowania dokumentów, także na specjalnie dedykowanym koncie użytkownika. Takie rozwiązanie jest tańsze i nie wymaga rezerwowania fizycznej przestrzeni. Obsługa dokumentu papierowego angażuje czas i pieniądze.
  • Eliminacja ryzyka niedostarczenia faktury na czas, jej zagubienia lub zniszczenia i konieczności uzyskania duplikatu.
  • Usprawnienie przepływów finansowych, poprzez dostępność dokumentu w postaci elektronicznej, w ciągu kilku sekund od jej wystawienia, co umożliwia jej terminowe rozliczenie.
  • Rozwój będący skutkiem wdrażania nowych, efektywnych i ekologicznych rozwiązań.

Wierzymy, że powyższe korzyści i potencjał z nich płynący zachęcił Państwa do korzystania z e-faktur. W związku z powyższym zachęcamy do przejścia na elektroniczną formę faktur otrzymywanych z naszej firmy.

Można to zrobić bardzo szybko i sprawnie. Wystarczy wejść na stronę: efaktura.osadkowski.pl/zgoda. i za jej pośrednictwem wypełnić formularz zgody na wysyłkę e-faktur. Na wskazany adres e-mail będą wpływały powiadomienia o wystawionej fakturze z linkiem do jej pobrania.

Jeśli wyrazili Państwo już wcześniej zgodę na otrzymywanie e-faktur, prosimy o jej aktualizację pod podanym adresem efaktura.osadkowski.pl/zgoda.

Przejdź na e-faktury

Z wyrazami szacunku
Zespół Osadkowski Sp. z o.o.