Gotowi na wiosnę! Spotkania PROfesjonalistów już za nami

A Spotkania PROfesjonalistow Gotowi na wiosne

PODSUMUJMY Spotkania profesjonalistów

Panad 1 800 osób uczestniczyło w zorganizowanych przez Osadkowski „Wiosennych spotkaniach PROfesjonalistów”, podczas których nasi doradcy oraz zaproszeni eksperci prezentowali trendy nadchodzącego sezonu. E-spotkania zrealizowane zostały za pośrednictwem mediów społecznościowych w dwóch terminach: 4 lutego oraz 11 lutego 2022 r., a gościem specjalnym każdego z nich była prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, niewątpliwy autorytet w zakresie ochrony fungicydowej.

OCHRONA FUNGICYDOWA ZBÓŻ OZIMYCH wyzwania i rozwiązania technologiczne

UNIKATOWA OCHRONA ZBÓŻ tematem pierwsze e-spotkania, które odbyło się 4 lutego. Przedstawione zostały najnowsze trendy dotyczące ochrony zbóż ozimych, a także technologia dla nowoczesnego rolnictwa w oparciu o rozwiązania biologiczne - Zboża Zdrowy Łan. Profesor Sawinska porównała dwa ostatnie sezony i przedstawiła wyzwania fungicydowe związane z wycofywaniem kolejnych substancji czynnych i zagrożenia, których – w związku z tym – możemy się spodziewać na polach.

Podkreśliła, że to właśnie rdze i pałecznica mogą stanowić największe problemy w uprawie zbóż na przestrzeni najbliższych lat. Uczestnicy zapoznali się także z TECHNOLOGIĄ ZDROWY ŁAN PREMIUM, opracowaną w oparciu o najnowszą wiedzę branżową. Dzięki zastosowaniu siedmiu różnych substancji czynnych, rozwiązanie eliminuje zagrożenia związane z budową odporności patogenów na często powtarzające się substancje czynne w kolejnych zabiegach ochrony roślin.

ZIELONY ŁAD jakie przyniesie zmiany, drugim tematem były wyzwania w ochronie rzepaku ozimego

Drugie spotkanie poświęcone było przede wszystkim zagadnieniom ZIELONEGO ŁADU i tego, jak wpłynie on na polskie rolnictwo. Temat przybliżył dr inż. Jerzy Próchnicki z Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP.

Studio Spotkania PROfejosnalistów w trakcie panelu dyskusyjnego

Natomiast prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska skupiła się tym razem na ochronie fungicydowej w uprawie rzepaku, podkreślając znaczenie trzech najważniejszych chorób: suchej zgnilizny kapustnych, czerni krzyżowych i zgnilizny twardzikowej. Oprócz rozwiązań chemicznych, zaprezentowała również możliwości biologiczne – biopreparaty zawierające gatunki grzybów (Coniothyrium minitans) oraz dwa gatunki bakterii (Baccillus substilis, Baccillus amyloliquefaciens), zarejestrowane do zwalczania zgnilizny twardzikowej.

Osoby, które zarejestrowały się na spotkanie, mogły nie tylko interaktywnie w nim uczestniczyć, zadając pytania ekspertom i śledząc fascynującą dyskusję, ale także poznać szczegóły dotyczące pakietów promocyjnych przez Osadkowski w PROjekcie WIOSNA 2022 i – w ramach niespodzianki – uczestniczyć w quizie z wartościowymi nagrodami!

Uprawiasz zboże, a może rzepak? Obejrzyj spotknia PROfesjonalistów

Konferencje odbyły się w ramach całorocznego cyklu szkoleniowego, który realizujemy od wielu już lat z myślą o klientach i kontrahentach naszej firmy. A ponieważ zależy nam na przekazywaniu wiedzy eksperckiej i dzieleniu nowościami rynkowymi, są one całkowicie bezpłatne. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w ostatniej edycji „Wiosennych spotkań PROfesjonalistów”, a chcą uzupełnić informacje, zapraszamy na nasz kanał YouTube - OsadkowskidlaRolnictwa, chcesz być na bieżącą? Subskrybuj nasz kanał by nie przegapić kolejnej porcji wiedzy.

Kolejne spotkania planowane są na czerwiec – odbędą się w formule warsztatów polowych i przedstawimy na nich najlepsze odmiany zbóż oraz rzepaku, a także zastosowane technologie ochrony fungicydowej.

Śledź nasze kanały społecznościowe

Dlaczego warto polubić naszą stronę na Facebook-u, czy śledzić nas na Instagramie. Na bieżąco relacjonujemy sytuacje polowe, pokazujey nowe rozwiązania, doradzamy, a także oceniamy działanie zastosowanych substancji i środków ochrony roślin.