RSP-alert Satelitarny Raport Stanu Pola

RSP 2 aktualność 576px

RSP 2 aktualność 576px

Osadkowski od lat kreuje rozwiązania dla rolnictwa, w tym nowoczesne narzędzia wspierające rolnika. Wiedza na temat aktualnego stanu upraw, monitorowanie ich w czasie rzeczywistym, umożliwiające szybką i właściwą reakcję, to realne wsparcie w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Nawiązaliśmy współpracę z innowacyjną firmą QZ Solutions specjalizującą się w dostarczaniu cyfrowych rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom rolnym. Jej RSPalert to przykład ROLNICTWA W WERSJI PRO. Zachęcamy do skorzystania z naszych PROMOCJI i bezpłatnego wykorzystania usługi RSPalert w swoim gospodarstwie. Jesteśmy pewni, że przyczyni się to do optymalizacji kosztów produkcji i zwiększenia plonów.

 

 


Dlaczego RSP-ALERT?


RSP-ALERT w 3 prostych krokach

RSP-ALERT w 3 prostych krokachJak działa RSP-ALERT?


Do czego służy RSP-ALERT?

Raport Stanu Pola dostarcza bieżących informacji o rozwoju upraw i występujących w trakcie sezonu anomaliach.

  • Dzięki RSPalert można poznać skuteczność prowadzonych działań agrotechnicznych, co pozwoli uniknąć strat na polu i zwiększy zyski z upraw
  • RSPalert pozwala na sprawdzenie aktualnego stanu wegetacji na polu, jak i porównanie w perspektywie czasowej przebiegu wegetacji
  • RSPalert jest satelitarnym okiem rolnika obserwującym jego pola i uprawy
  • Pomaga w wykryciu negatywnych skutków złego przezimowania, wiosennych przymrozków, gradu, huraganu, deszczu nawalnego, podtopień i powodzi, a także informuje o możliwości wystąpienia presji patogenów, chorób grzybowych, inwazji szkodników, a także o szkodach łowieckich

Czego dowiesz się dzięki RSP-ALERT?

Przykładowe dane, jakie otrzymasz w raporcie:

 

Zalety RSP-ALERT


RSP-ALERT – FAQ

1Dlaczego powstało takie narzędzie jak RSPalert?
Chcieliśmy pomóc rolnikom w nadzorowaniu upraw i dostrzeganiu zmian na polach wystarczająco wcześnie. Mając RSPalert możesz sprawdzić wskazane miejsca i wykrywać zagrożenia bardziej precyzyjnie. Innym aspektem jest możliwość oceny wpływu stosowanych zabiegów agrotechnicznych na rozwój roślin.
2Jakiej wielkości może być monitorowane pole?
Jakiej wielkości może być monitorowane pole? Zalecamy aby pola objęte RSPalert miały więcej niż 1 ha powierzchni jednak nie mniej niż 0,5 ha.
3Skąd pozyskujecie dane do generowania raportów?
W podstawowej wersji RSPalert korzystamy wyłącznie ze zdjęć satelitarnych. Możemy również generować bardziej zaawansowane analizy na podstawie zdjęć wykonanych dronem, specjalną kamerą hiperspektralną. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci więcej informacji.
4Jak często dostarczacie raporty dla pól?
Najczęściej co 5 dni, kiedy otrzymujemy nowe dane z satelity. Ograniczenia może jednak powodować zachmurzenie, wówczas musimy poczekać na kolejne okno pogodowe pozwalające na analizę pola, co może wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi raportami.
5Czy muszę być biegły w obsłudze komputera?
Nie, raporty wysyłamy w postaci zwykłych plików PDF, które możesz bez trudu otworzyć na komputerze lub telefonie aby zapoznać się z aktualnym stanem upraw.
6Jak wysyłacie RSPalert?
RSPalert wysyłamy w formacie .pdf na twoją skrzynkę mailową.
7Jakie informacje muszę udostępnić, aby otrzymać RSPalert?
Wystarczy, że prześlesz nam dokładną lokalizację pola w wygodniej dla Ciebie formie. Najczęściej otrzymujemy lokalizacje w postaci dokładnych numerów działek lub plików KML. Nasi doradcy chętnie pomogą, i postarają się aby przygotowanie lokalizacji pól było dla Ciebie szybkie i bezstresowe.
8Czym jest wskaźnik NDVI?
NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) jest najczęściej stosowaną metodą oceny kondycji roślin. Normalizuje rozpraszanie zielonych liści w bliskiej podczerwieni i absorpcję chlorofilu na fali czerwonej. Jest to przydatne w celu śledzenia tempa wzrostu roślin i monitorowania wszelkich w nich zmian.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą RSPalert, to sprawdzić aktualne promocje, skontaktuj się z przedstawicielem Osadkowski lub wypełnij formularz kontaktowy.

Usługa RSP prowadzona przez firmę QZ Solutions