TERRA SORB i 57 tysięcy hektarów w Rumunii

wyjazd szkoleniowy

wyjazd szkoleniowy

Firma Osadkowski w maju 2017 roku zorganizowała wyjazd szkoleniowy, który miał na celu pokazanie wpływu preparatów z palety TERRA SORB na uprawy w rumuńskim gospodarstwie AGRICOST. Jest to największe gospodarstwo wielkotowarowe w Europie.

Rumunia rok 1965, ówczesne władze dostrzegają we wschodniej części kraju możliwość przekształcenia 57 tysięcy hektarów terenów bagiennych na tereny rolne. Projekt wydaje się wręcz niemożliwy do realizacji, a skala przedsięwzięcia wzbudza niepokój osób za to odpowiedzialnych. Dziś po ponad 50 latach, patrząc na to co udało się im osiągnąć, wzbudza się w nas wielki podziw dla ogromu pracy jaki został włożony w ten wymagający projekt.

Firma Osadkowski w maju 2017 roku zorganizowała wyjazd szkoleniowy, który miał na celu pokazanie wpływu preparatów z palety TERRA SORB na uprawy w rumuńskim gospodarstwie AGRICOST. Jest to największe gospodarstwo wielkotowarowe w Europie. Jego powierzchnia to 57 tysięcy hektarów. Park maszynowy obejmuje: 400 ciągników rolniczych, 100 kombajnów zbożowych, 25 samojezdnych opryskiwaczy polowych, ponad 200 tysięcy ton powierzchni magazynowych. Firma prowadzi co roku ponad 1 000 doświadczeń polowych, sprawdzając tym sposobem efektywność zastosowanych kombinacji środków ochrony rośli, wpływu norm wysiewów oraz parametrów odmian różnych upraw w gospodasrtwie. W zakresie produkcyjnym AGRICOSTU i tu znajdziemy uprawy podobne jak w naszym kraju do których należą: zboża (pszenica, jęczmień), rzepak, kukurydza i mniej popularne niż Polsce jak słonecznik i soja. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi jakie panują w tej części Rumuni (niedobór opadów) agronomowie z przedsiębiorstwa zaczęli poszukiwać preparatu, który swym mechanizmem działania poprawił by plonotwórczość roślin. Wybór padł na preparat z linii TERRA SORB i aminokwasy w nim zawarte. Dziś po okresie prób preparat stosowany jest na powierzchni całego gospodarstwa, a agronomowie nie wyobrażają sobie prowadzenia upraw bez jego zastosowania. Rumunia słynie z wielkiej gościnności, więc po wizycie na polach zaproszeni goście z Osadkowski, udali się na wykwintny obiad oraz rejs statkiem po największej rzece Europy. Wrażenia z pobytu na Big Island zostaną nam na pewno na długo w pamięci - takie zdania uznania dało się usłyszeć wśród uczestników.

Czy formuła ,,115% plonu" to tylko chwyt marketingowy czy realny fakt? Na pewno na te pytanie odpowiedź znają nasi goście, którzy mogli na własne oczy zobaczyć jakim zaufaniem darzy TERRA SORB rumuńskie gospodarstwo. Kontynuacją szerzenia wiedzy na temat preparatu TERR SORB będziemy się dzielić na czerwcowym cyklu spotkań pt.: ZIELONE POLA, gdzie w troszkę mniejszej skali niż na Big Island, będzie można zobaczyć z bliska zalety produktu TERRA SORB.

Relacja z wyjazdu w serwisie Farmer.pl