Żniwa 2021 w Attis Idzikowice

2021 08 24 Zbior Attis Idzikowice  zajawka

2021 08 24 Zbior Attis Idzikowice zajawka


W Gospodarstwie Attis Idzikowice koniec opóźnionych żniw przypadł 13. w piątek.

Na polach w powiecie namysłowskim, w miejscowości Jakubowice, zebrano 7 odmian pszenicy. Doświadczenie to było założone na glebie klasy IIIa. Sezon 2020/2021 nie należał do łatwych, a akurat w tym miejscu rozpoczął się wyjątkowo późno.

Późny siew różnych odmian pszenicy ozimej to możliwość sprawdzenia, która poradzi sobie najlepiej w takich warunkach.

W zależności od płodozmianu oraz warunków pogodowych jesteśmy często zmuszeni do zastosowania opóźnionych lub późnych siewów. Na które odmiany wtedy postawić? Na pewno na te, które są sprawdzone w takiej technologii prowadzenia. Termin siewu przypadający na 12 listopada pozwala sprawdzić potencjał upraw w warunkach ograniczonego czasu jesiennego rozwoju.

To na jakie plony możemy liczyć w warunkach późnego siewu?


Wydajności zbliżające się do 95 dt/ha to plony warte uwagi nawet w optymalnych terminach siewu. Dla siewu w połowie listopada to rewelacyjny wynik. Najlepiej wśród zbieranych odmian zaplonowały RGT DEPOT (hodowla RAGT) oraz APOSTEL (hodowla IGP), utrzymując przy tym dobre parametry ziarna.
Jesteś ciekaw jak przebiegały żniwa? Możesz je obejrzeć na naszym kanale na YouTube, zachęcamy do komentowania filmu i podzielenia się opiniami na temat Waszych plonów.