Technologia DSG ziemniak – Bomba Energetyczna Podczas Kwitnienia

DSG ziemniak dsg III baner 278x278 2

DSG ziemniak dsg III baner 278x278 2

Ziemniaki, kiedyś jedna z najpopularniejszych i najważniejszych pod względem żywieniowym roślina, uprawiana była w naszym kraju praktycznie w każdym gospodarstwie mało i wielkoobszarowym.

Obecnie pomimo zmniejszenia areału uprawy są nadal ważną rośliną lecz z innym przeznaczeniem niż w przeszłości. Produkcja frytek, chipsów oraz przemysł przetwórczy, to główne kierunki, które wymagają odpowiedniej jakości bulw.

W okresie największego zapotrzebowania energetycznego, co u ziemniaka zbiega się z okresem kwitnienia oraz budowania bulw powtarzamy zabieg Maxi-Grow. Dzięki temu dostarczamy „bombę energetyczną” w newralgicznym momencie oraz wpływamy na efektywniejsze wykorzystanie substancji czynnych ze środków ochrony i dodatkowo wpływamy na wyrównanie bulw. W momencie kończenia przyrostu bulw i dojrzewania skórki co zbiega się z ostatnimi zabiegami fungicydowymi kolejny raz aplikuje się produkt Barier Si-Ca. Jest to istotne, ponieważ preparat ten niweluje problemy z pobieraniem wapnia, a więc wspomaga rośliny w walce z chorobami fizjologicznymi bulw. Daje to gwarancję, że składniki pokarmowe są swobodnie transportowane do najmłodszych części roślin.Polecamy również

Ziemniaki, kiedyś jedna z najpopularniejszych i najważniejszych pod względem żywieniowym roślina, uprawiana była w naszym kraju praktycznie w każdym gospodarstwie mało i wielkoobszarowym. Obecnie pomimo zmniejszenia areału uprawy są nadal ważną rośliną lecz z innym przeznaczeniem niż w przeszłości. Produkcja frytek, chipsów oraz przemysł przetwórczy, to główne kierunki, które wymagają odpowiedniej jakości bulw.

W okresie największego zapotrzebowania energetycznego, co u ziemniaka zbiega się z okresem kwitnienia oraz budowania bulw powtarzamy zabieg Maxi-Grow. Dzięki temu dostarczamy „bombę energetyczną” w newralgicznym momencie oraz wpływamy na efektywniejsze wykorzystanie substancji czynnych ze środków ochrony i dodatkowo wpływamy na wyrównanie bulw. W momencie kończenia przyrostu bulw i dojrzewania skórki co zbiega się z ostatnimi zabiegami fungicydowymi kolejny raz aplikuje się produkt Barier Si-Ca. Jest to istotne, ponieważ preparat ten niweluje problemy z pobieraniem wapnia, a więc wspomaga rośliny w walce z chorobami fizjologicznymi bulw. Daje to gwarancję, że składniki pokarmowe są swobodnie transportowane do najmłodszych części roślin.