ALFA Calc

Nawóz wapnujący ALFA Calc

Nawóz wapniowy
ALFA Calc

Wapno ALFA Calc - charakterystyka

Granulowane wapno węglanowe, produkowane z mączki wapiennej pochodzenia naturalnego – kopaliny o dużej skuteczności odkwaszania i wysokiej zawartości węglanu wapnia. Nawóz bardzo wygodny w stosowaniu, również pogłównie, łączący funkcje odkwaszania gleby z nawożeniem wapniem.

Nawóz wapnujący ALFA Calc

ALFA Calc zalety stosowania wapna

wzrost odczynu gleby

dostarczanie składnika pokarmowego jakim jest wapń

polepszenie struktury gleby, oraz zwiększenie wykorzystania stosowanych nawozów NPK

zwiększenie aktywności biologicznej gleby

łatwość i dokładność stosowania dzięki formie granulatu

mniejsze uzależnienie od warunków pogodowych i oszczędność paliwa ze względu na zmniejszoną liczbę przejazdów przy aplikacji

Informacje na temat zagrożeń i sposobu przechowywania znajdują się na etykiecie produktu.

ALFA Calc - SKŁAD

liczba zobojętniania: 53,2% (ekwiwalent CaO)

granulometria: 95% (m/m) przechodzi przez sito o rozmiarze 1,0 mm

50% (m/m) - całkowita zawartość CaO

1% (m/m) - całkowita zawartość MgO

reaktywność 96,8% (próba kwasu chlorowodnego)

Mineralne Nawozy Alfa:

Dawkowanie nawozu wapniowego ALFA Calc

Podane dawki nawozu ALFA Calc są orientacyjne w zależności od odczynu i kategorii agronomicznej gleb (kg/ha).

ALFA Calc - przeznaczenie i stosowanie

Nawóz przeznaczony jest do nawożenia w rolnictwie, ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie, do szkółek drzew, trawników, kwiatów oraz do zastosowań w uprawach komunalnych i przemysłowych. Nadaje się do stosowania na wszystkich rodzajach gleb. Ze względu na wysoką reaktywność jest szczególnie przydatny na glebach wymagających szybkiej regulacji odczynu gleby.

ALFA Calc może być stosowany w okresie całego roku w zależności od potrzeb, organizacji prac polowych i zabiegów agrotechnicznych.

Grunty orne – najlepiej stosować wysiew nawozu pod uprawki pożniwne. ALFA Calc można również zastosować jesienią oraz wiosną jak najwcześniej. Rozdrobnienie surowca zastosowanego do produkcji zapewnia możliwość zastosowania tego produktu pogłównie, bez konieczności mieszania z glebą. Nawóz należy rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola rozsiewaczem talerzowym lub pneumatycznym.

Uprawy wieloletnie – Alfa Calc sprawdza się w uprawie roślin wieloletnich, a zwłaszcza sadowniczych, gdzie efektywność wapnowania jest mocno ograniczona poprzez konieczność stosowania nawozów wapniowych jedynie powierzchniowo. Dla lepszych efektów działania, w tym przypadku nawóz należy stosować jesienią, tak aby do wiosny zdążył przeniknąć w głąb profilu glebowego.

Dostępne w opakowaniach: big-bag 600 kg