Możliwa zmiana terminu stosowania nawozów azotowych

pole nawozenie

pole nawozenie

Wprowadzone w 2018 roku tzw. przepisy „programu azotowego” spowodowały, że wiosenna aplikacja nawozów azotowych dozwolona była dopiero od 1 marca. Niestety zmiany te nie są korzystne dla upraw ponieważ nie podążają za zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Z najświeższych doniesień wynika jednak, że jest szansa, aby w bieżącym roku dozwolone było wcześniejsze aplikowanie nawozów azotowych – od 15 lutego.

Problem został zauważony także przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Podczas spotkania Zarządów Wojewódzkich Izb Rolniczych, Delegatów do Krajowej Rady Izb Rolniczych i Dyrektorów Biur które odbyło się 20 listopad 2019 r. zapowiedział, że od wiosny będzie elastyczny termin stosowania nawozów azotowych.

Dlatego, aby zdążyć z aplikacją nawozów w optymalnych terminach wraz z Grupą Azoty zachęcamy do zakupu nawozów już teraz. Aby skutecznie uniknąć zatorów logistycznych, autoryzowane punkty handlowe Grupy Azoty zostały już wcześniej zaopatrzone w niezbędne ilości nawozów dla zabezpieczenia pierwszej tury zakupów przez rolników. Jednak gwarancją pełnej dostępności asortymentowej oraz terminowości kolejnych dostaw jest realizacja sukcesywnych zakupów nawozów do czego namawiamy wszystkich uczestników rynku agro.Polecamy również