Dolistny stymulator wzrostu Terra Sorb Complex

terra sorb complex sady i jagodowe

terra sorb complex sady i jagodowe

Terra-Sorb Complex to dolistny stymulator wzrostu, który dzięki swojej uniwersalnej formule wspomaga rozwój roślin na każdym etapie. Użyty na początku sezonu wegetacji lub tuż po sadzeniu przyspiesza metabolizm roślin i przyczynia się do lepszego wzrostu masy wegetatywnej. Dzięki temu rośliny są lepiej przygotowane do okresu kwitnienia i zawiązywania owoców. Zastosowany w trakcie intensywnego wzrostu masy liściowej, kwitnienia i owocowania przełoży się na ilość, wielkość i jakość owoców, a w efekcie na wyższe zbiory. Szczególnie polecany w walce ze skutkami stresów oraz jako preparat podnoszący skuteczność innych środków ochrony roślin. Jego skuteczność została potwierdzona zarówno licznymi badaniami, jak i opiniami użytkowników.

SKŁAD CHEMICZNY
wolne aminokwasy 20%cynk 0,1%
azot całkowity 5,5%mangan 0,1%
magnez 0,8%molibden 0,001%
bor 1,5%materia organiczna 25%
żelazo 1%
CHARAKTERYSTYKA
postać płynnagęstość 1,38 g/cm3
kolor ciemnobrązowyopakowania 1l, 5l
pH 6,5
ptaszek 6987

SILNE I ZDROWE ROŚLINY

Niezależnie od warunków stresowych, wspomaga wzrost i plonowanie roślin. Dostarcza roślinom aminokwasów i mikroelementów niezbędnych do prawidło- wego funkcjonowania. Dzięki Terra-Sorb Complex wzrasta zawartość chlorofilu, a to przekłada się na szybszy i intensywniej przebiegający proces fotosyntezy. W efekcie roślina ma więcej energii i wigoru, rośnie szybciej, poprawia się zawiązywanie owoców, których w ostateczności jest więcej i są lepsze jakościowo.

procent 6985

WIĘKSZY ZBIÓR-WIĘKSZY ZYSK

Prawidłowo odżywione, zdrowe i odporne na stres rośliny dają większe i lepsze jakościowo owoce, a ponadto dają ich więcej. Większe zbiory przekładają się natomiast na wyższe zyski. Terra-Sorb Complex to inwestycja, która szybko się zwraca!

roslina 6991

WSPOMAGA DZIAŁANIE INNYCH PREPARATÓW

Terra-Sorb Complex to dolistny biostymulator roślin, który poprawia ich kondycję i procesy metaboliczne. W mieszaninach zbiornikowych może być używany razem z innymi środkami ochrony roślin i nawozami dolistnymi. Badania i doświadczenia prowadzone w kraju i za granicą dowodzą, iż wspólne stosowanie niektórych środków ochrony roślin wraz z Terra-Sorb Complex nie tylko odżywia rośliny, ale i powoduje wyższą skuteczność stosowanej substancji aktywnej.

kciuk 6989

"Prowadzę 35-hektarowe gospodarstwo, w którym głównie uprawiamy jabłonie. Od kliku lat stosujemy Terra-Sorb Complex w zabiegach dolistnych wraz ze środkami ochrony roślin począwszy od wczesnej wiosny. Widzę dobrą kondycję roślin, ich lepszy wigor oraz wzrost, co przekłada się na wyższe plonowanie jabłoni i lepszą jakość owoców."

Marcin Kobierecki, gmina Iłów

dawka [l/ha]terminy stosowania
JABŁOŃ

GRUSZA

1-1,5lod początku wegetacji do początku kwitnienia
w czasie kwitnienia; następnie 2-3 zabiegi w okresie od końca kwitnienia do czterech tygodni po kwitnieniu
w czasie letniego wzrostu zawiązków i owoców; szczególnie po wystąpieniu warunków stresowych, np. po opadach gradu

WIŚNIA

CZEREŚNIA

ŚLIWA

1-1,5lpierwsze zabiegi wykonać od początku wegetacji; kolejne - w fazie białego pąka
w czasie kwitnienia oraz 2-3 zabiegi po kwitnieniu

TRUSKAWKA

KLASYCZNIE OWOCUJĄCA

1-1,5l

0,5-1,5l

1-1,5l

2-3 zabiegi od początku wegetacji do kwitnienia
2-3 zabiegi w czasie kwitnienia; 2 zabiegi co 7 dni w czasie wzrostu owoców
2 zabiegi po zbiorach owoców, szczególnie po skoszeniu liści

TRUSKAWKI

ODMIAN POWTARZAJĄCYCH OWOCOWANIE

0,5- 1,5l od początku wegetacji do zakończenia zbiorów co 10-14 dni
MALINY LETNIE I JESIENNE0,75- 1,5lpierwszy zabieg na początku wegetacji; kolejny - przed oraz w czasie kwitnienia; w czasie wzrostu owoców - zabiegi co 7 dni
BORÓWKA AMERYKAŃSKA0,75- 1,5lpierwszy zabieg na początku wegetacji; kolejny - przed oraz w czasie kwitnienia; w czasie wzrostu owoców - zabiegi co 7 dni
POZOSTAŁE UPRAWY SADOWNICZE0,5-1,5lna początku wegetacji, podczas kwitnienia, po kwitnieniu, podczas wystąpienia warunków stresowych dla roślin

Dolistny stymulator wzrostu Terra Sorb Complex