Terra Sorb Complex

Terra Sorb Complex

Terra-Sorb Complex to dolistny stymulator wzrostu, który dzięki swojej uniwersalnej formule wspomaga rozwój roślin na każdym etapie. Użyty na początku sezonu wegetacji lub tuż po sadzeniu przyspiesza metabolizm roślin i przyczynia się do lepszego wzrostu masy wegetatywnej. Dzięki temu rośliny są lepiej przygotowane do okresu kwitnienia i zawiązywania owoców.

Zastosowany w trakcie intensywnego wzrostu masy liściowej, kwitnienia i owocowania przełoży się na ilość, wielkość i jakość owoców, a w efekcie na wyższe zbiory. Szczególnie polecany w walce ze skutkami stresów oraz jako preparat podnoszący skuteczność innych środków ochrony roślin. Jego skuteczność została potwierdzona zarówno licznymi badaniami, jak i opiniami użytkowników.

SKŁAD CHEMICZNY
wolne aminokwasy 20% cynk 0,1%
azot całkowity 5,5% mangan 0,1%
magnez 0,8% molibden 0,001%
bor 1,5% materia organiczna 25%
żelazo 1%
CHARAKTERYSTYKA
postać płynna gęstość 1,38 g/cm3
kolor ciemnobrązowy opakowania 1l, 5l
pH 6,5
ptaszek 6987

SILNE I ZDROWE ROŚLINY

Niezależnie od warunków stresowych, wspomaga wzrost i plonowanie roślin. Dostarcza roślinom aminokwasów i mikroelementów niezbędnych do prawidło- wego funkcjonowania. Dzięki Terra-Sorb Complex wzrasta zawartość chlorofilu, a to przekłada się na szybszy i intensywniej przebiegający proces fotosyntezy. W efekcie roślina ma więcej energii i wigoru, rośnie szybciej, poprawia się zawiązywanie owoców, których w ostateczności jest więcej i są lepsze jakościowo.

procent 6985

WIĘKSZY ZBIÓR-WIĘKSZY ZYSK

Prawidłowo odżywione, zdrowe i odporne na stres rośliny dają większe i lepsze jakościowo owoce, a ponadto dają ich więcej. Większe zbiory przekładają się natomiast na wyższe zyski. Terra-Sorb Complex to inwestycja, która szybko się zwraca!

roslina 6991

WSPOMAGA DZIAŁANIE INNYCH PREPARATÓW

Terra-Sorb Complex to dolistny biostymulator roślin, który poprawia ich kondycję i procesy metaboliczne. W mieszaninach zbiornikowych może być używany razem z innymi środkami ochrony roślin i nawozami dolistnymi. Badania i doświadczenia prowadzone w kraju i za granicą dowodzą, iż wspólne stosowanie niektórych środków ochrony roślin wraz z Terra-Sorb Complex nie tylko odżywia rośliny, ale i powoduje wyższą skuteczność stosowanej substancji aktywnej.

kciuk 6989

"Prowadzę 35-hektarowe gospodarstwo, w którym głównie uprawiamy jabłonie. Od kliku lat stosujemy Terra-Sorb Complex w zabiegach dolistnych wraz ze środkami ochrony roślin począwszy od wczesnej wiosny. Widzę dobrą kondycję roślin, ich lepszy wigor oraz wzrost, co przekłada się na wyższe plonowanie jabłoni i lepszą jakość owoców."

Marcin Kobierecki, gmina Iłów

dawka [l/ha] terminy stosowania
JABŁOŃ

GRUSZA

1-1,5l od początku wegetacji do początku kwitnienia
w czasie kwitnienia; następnie 2-3 zabiegi w okresie od końca kwitnienia do czterech tygodni po kwitnieniu
w czasie letniego wzrostu zawiązków i owoców; szczególnie po wystąpieniu warunków stresowych, np. po opadach gradu

WIŚNIA

CZEREŚNIA

ŚLIWA

1-1,5l pierwsze zabiegi wykonać od początku wegetacji; kolejne - w fazie białego pąka
w czasie kwitnienia oraz 2-3 zabiegi po kwitnieniu

TRUSKAWKA

KLASYCZNIE OWOCUJĄCA

1-1,5l

0,5-1,5l

1-1,5l

2-3 zabiegi od początku wegetacji do kwitnienia
2-3 zabiegi w czasie kwitnienia; 2 zabiegi co 7 dni w czasie wzrostu owoców
2 zabiegi po zbiorach owoców, szczególnie po skoszeniu liści

TRUSKAWKI

ODMIAN POWTARZAJĄCYCH OWOCOWANIE

0,5- 1,5l  od początku wegetacji do zakończenia zbiorów co 10-14 dni
MALINY LETNIE I JESIENNE 0,75- 1,5l pierwszy zabieg na początku wegetacji; kolejny - przed oraz w czasie kwitnienia; w czasie wzrostu owoców - zabiegi co 7 dni
BORÓWKA AMERYKAŃSKA 0,75- 1,5l pierwszy zabieg na początku wegetacji; kolejny - przed oraz w czasie kwitnienia; w czasie wzrostu owoców - zabiegi co 7 dni
POZOSTAŁE UPRAWY SADOWNICZE 0,5-1,5l na początku wegetacji, podczas kwitnienia, po kwitnieniu, podczas wystąpienia warunków stresowych dla roślin
DAWKOWANIE Dawka [l/ha] Terminy stosowania
Pomidor, Papryka 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać po posadzeniu rozsady na miejsce stałe. Drugi w fazie zawiązywania pierwszych pąków kwiatowych. Kolejny podczas wzrostu owoców.
Ogórek, Cukinia, Dynia 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu masy liściowej. Drugi w fazie zawiązywania pierwszych pąków kwiatowych. Kolejny podczas zawiązywania owoców.
Groch, Bób, Fasola zwykła 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu masy liściowej. Drugi raz zastosować przed kwitnieniem. Następnie dwa zabiegi co 14 dni.
Marchew, Pietruszka, Burak, Seler 1,25l - 1,5l Marchew i pietruszka: Pierwszy zabieg wykonać w fazie intensywnego przyrostu masy liściowej, drugi po 10-14 dniach. Trzeci zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu korzenia spichrzowego.
Pozostałe: Pierwszy zabieg 30 dni po wschodach/po sadzeniu rozsady, kolejne co 14 dni.
Cebula, Czosnek, Por 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg w czasie intensywnego przyrostu masy liściowej, kolejne 2-3 zabiegi co 14 dni. Opryski przeprowadzzać jeszcze dwukrotnie co 14 dni.
Kalafior, Brokuł 1,25l - 1,5l Uprawa na wczesny zbiór: Pierwszy zabieg od fazy 5-7 liści. Kolejne nie częściej niż co 2 tygodnie (łącznie 2-3 zabiegi).
Uprawa jesienna: Pierwszy zabieg tuż przed początkiem zawiązywania róż. Kolejne nie cześciej niż co 2 tygodnie (łącznie 2-3 zabiegi).
Kapusta biała, czerwona i włoska 1,25l - 1,5l Uprawa na wczesny zbiór: Pierwszy zabieg w fazie intensywnego przyrostu masy liściowej. Kolejny w początku zawiązywania główki (łącznie 2-3 zabiegi).
Uprawa jesienna: Pierwszy zabieg w fazie zwarcia rzędów. Drugi w początkowej fazie zawiązywania główki. Kolejny około 3 tygodnie po drugim zabiegu.
Kapusta pekińska 1,25l - 1,5l Letnia i jesienna: Pierwszy zabieg - gdy rozeta ma ok. 10 cm. Drugi- podczas zawiązywania główki.
Wszystkie warzywa 1,25l - 1,5l Uprawa jesienna: 3-4 zabiegi co 7 dni w fazie przyrostu masy liściowej. W razie jakichkolwiek problemów ze wzrostem: maksimum 4 zabiegi, nie częściej niż co 7-14 dni.