Inex-A

Adiwuwant Inex-A

Poznaj siłę cieczy
Inex-A

Środek powierzchniowo czynny zwiększający skuteczność działania substancji stosowanych nalistnie w produkcji rolnej.

Inex-A jest niejonowym preparatem o działaniu zwilżającym i penetrującym, poprawiającym rozmieszczenie oraz rozprowadzenie substancji na powierzchni i w tkankach roślin.

Adiwuwant Inex-A

Penetrant - Inex-A

Skład

Skład produktu (% m/m):
Etoksylowany alkohol tłuszczowy 20,2
Polidimetylosiloksan 1,0

Dawkowanie i zalecenia stosowania

INEX-A należy dodać jako pierwszy do opryskiwacza wypełnionego wodą do 3/4 pojemności. Wprowadzić do zbiornika pozostałe produkty przy włączonym mieszadle, a następnie uzupełnić wodą do żądanej ilości.

Produkt Insektycyd Fungicyd Herbicyd Nawóz dolistny Biostymulator
Dawka na 100 l wody 50 ml 50 ml 50 ml 50 ml 50 ml

Działanie

INEX-A jest adiuwantem, który ze względu na swój niejonowy charakter nie zmienia parametrów chemicznych wprowadzanych nalistnie produktów. INEX-A zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, pozwalając cieczy roboczej pokrywać i penetrować większą powierzchnię rośliny.

To produkt stworzony w celu zapewnienia poprawy skuteczności użytych agrochemikaliów. Wpływa na jakość zabiegu poprzez efektywne zwilżenie i szybkie wchłonięcie w roślinę substancji nanoszonych nalistnie.

Wpływ Inex-A na napięcie powierzchniowe cieczy

WIĘKSZY OBSZAR STYKU ROŚLINY Z CIECZĄ ROBOCZĄ TO:

  • efektywniejsze wprowadzenie składników cieczy roboczej do tkanek
  • równomierne pokrywanie opryskiwanych powierzchni środkami stosowanymi nalistnie
  • ograniczenie spływania cieczy z roślin
  • wydłużenie czasu działania substancji aktywnych

Potwierdzone działanie penetracyjne

Badania przeprowadzone przez CINVESTAV (Irapuato, Meksyk) dowodzą ilości i jakości przenikania produktu do roślin po dodaniu INEX-A do roztworu.

Ilustracje po prawej: radiografie wykazujące obecność fosforu w tkankach rośliny 6 dni po aplikacji. Roślina: pomidor zwyczajny (Solanum lycopersicum). Ciemniejsze obszary oznaczają kumulację fosforu w tkankach.

A. Roślina po aplikacji fosforu wraz z penetrantem INEX-A
B. Roślina po aplikacji samego fosforu

Preparat INEX-A został stworzony, aby zwiększyć efektywność nalistnych zabiegów mających na celu ochronę, a także dokarmianie roślin.

zalety inex-a

Ma on działanie zwilżające i penetrujące powierzchnię roślin. Poprawia i ułatwia rozpuszczalność oraz mieszalność zastosowanych preparatów. Zwiększa wchłanianie substancji do rośliny, nie reagując z zastosowanymi środkami w mieszaninie zbiornikowej. Dodatek Inex-A daje bardziej stabilne i jednolite roztwory lub emulsje.

Korzyści z zastosowania INEX-A:

  • Ma działanie zwilżające i penetrujące powierzchnię roślin
  • Poprawia i ułatwia rozpuszczalność oraz mieszalność zastosowanych preparatów
  • Zwiększa wchłanianie substancji do rośliny
  • Nie reaguje z zastosowanymi środkami w mieszaninie zbiornikowej
  • Dodatek INEX-A daje bardziej stabilne i jednolite roztwory lub emulsje

Stosowanie INEX-A w rolnictwie

Preparat INEX-A jest środkiem powierzchniowo czynnym pełniącym funkcję pomocniczą przy stosowaniu preparatów nalistnych w rolnictwie.

Ma działanie przeciwpieniące i stabilizujące emulsje oraz roztwory. INEX-A dodany do cieczy roboczych zwiększa powierzchnię ich styku z rośliną, podnosi efektywność zwilżania oraz ogranicza spływanie substancji.

Zastosowanie INEX-A zwiększa skuteczność stosowanych w rolnictwie substancji czynnych. Preparat nie wchodzi przy tym w reakcje ze składnikami cieczy roboczych oraz korzystnie wpływa na ich mieszalność i właściwości fizyczne.

W jaki sposób zwiększyć efektywność zabiegów dolistnych?