Stymulator rozwoju dla sadów AminoQuelant Mg

Stymulator rozwoju dla sadów

Stymulator rozwoju dla sadów

AminoQuelant Mg jest nawozem zawierającym magnez i azot wzbogacony aminokwasami. Dzięki temu niemal natychmiast następuje odżywienie liści. Liść to zielona fabryka rośliny - to w nim następuje proces fotosyntezy, który wytwarza niezbędną do wzrostu i plonowania energię. Dobrze odżywione, wysycone chlorofilem liście gwarantują bezproblemowy przebieg procesów metabolicznych. AminoQuelant Mg stosowany regularnie ogranicza niektóre choroby pochodzenia fizjologicznego, np. nekrotyczną plamistość liści.

SKŁAD CHEMICZNY

wolne aminokwasy 6%
azot całkowity 8%
magnez 10%

CHARAKTERYSTYKA

postać płynna
kolor brązowy
pH 5,2
gęstość 1,25 g/cm3
opakowania 1l, 5l

DAWKOWANIEDawka Terminy stosowania
Jabłoń
Grusza
2 - 3lpierwsze zabiegi wykonać od początku wegetacji do kwitnienia nie częściej niż co 7 dni
kolejne zabiegi istotne dla jakości należy wykonać po kwitnieniu do 4 tygodni
po okresie długotrwałych opadów deszczu lub opadów gradu
Wiśnia
Czerweśnia
ŚLIWA
2-3lpierwszy zabieg wykonać po ruszeniu wegetacji do kwitnienia
kolejny zabieg wykonać po kwitnieniu
następnie co 7 dni wykonywać zabiegi w czasie wzrostu owoców, aż do końca ich zbioru
Truskawka2-3lpierwszy zabieg w okresie od początku wegetacji do kwitnienia
kolejne w czasie kwitnienia aż do końca zbioru owoców
po skoszeniu liści: zabieg należy wykonać, gdy tylko pojawią się pierwsze nowe liście
Maliny2lpierwszy zabieg wykonać na początku wegetacji, szczególnie gdy owoce będą rosły na pędach jednorocznych
kolejne w czasie kwitnienia i po kwitnieniu aż do zbioru owoców
Pozostałe uprawy sadownicze2lw przypadku pozostałych upraw sadowniczych stosować AminoQuelant Mg od początku wegetacji do zbioru owoców co 7-14 dni

Stosując AminoQuelant Mg, dostarczasz roślinie magnez, bardzo ważny przy budowie chlorofilu. Dzięki temu proces fotosyntezy może przebiegać sprawniej, a Twoja uprawa prawidłowo się rozwijać. Co więcej, zawarte w preparacie aminokwasy, pozwalają roślinie zaoszczędzić energię niezbędną do wzrostu, a przede wszystkim do szybkiej odbudowy po ustąpieniu niekorzystnych warunków stresowych. To wszystko przekłada się na wyższy i lepszy jakościowo plon.

W liściach odbywa się proces fotosyntezy, niezbędnej do prawidłowego wzrostu i rozwoju całej rośliny, dlatego tak ważne jest, aby intensywnie zielona barwa towarzyszyła liściom już od pierwszych momentów wzrostu. Zalecamy stosowanie AminoQuelant Mg w uprawie roślin jagodowych w momencie intensywnego przyrostu masy liściowej, gdyż zawiera dwa bardzo ważne pierwiastki decydujące o jakości liści - magnez i azot. Magnez, jako centralny jon chlorofilu, jest konieczny do prawidłowego przebiegu procesu fotosyntezy, i razem z azotem zapewnia intensywne, zielone wybarwienie liści.

Dzięki AminoQuelant Mg owoce o zielonym zabarwieniu skórki nabierają bardziej wyrazistej barwy, którą zachowują przez długi czas. Tym samym jakość jabłek o zielonej barwie skórki jest zdecydowanie lepsza. AminoQuelant Mg poprawia również jakość liści, ponieważ wpływa na częściową redukcję nekrotycznej plamistości jabłoni. Aby uzyskać intensywnie zieloną barwę liści i owoców, zalecamy wykonywanie kilku zabiegów już od fazy kwitnienia jabłoni.

Stymulator rozwoju dla sadów AminoQuelant Mg