AgroSulca-polecamy

agrosulca

agrosulca

Zbliża się kolejny sezon zasiewów. Jednym z podstawowych czynników zapewniających odpowiedni start i rozwój roślin jest zaopatrzenie ich w niezbędne składniki odżywcze już od momentu wschodów. Dajemy w ten sposób roślinom możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału do wydania wysokich i dobrej jakości plonów. Przed Państwem decyzja dotycząca między innymi wyboru nawozów. Najczęściej mówiąc o nawozach jesiennych, mamy na myśli nawozy wieloskładnikowe, zawierające w swoim składzie przede wszystkim azot, fosfor i potas, czyli tak zwane NPK. Często jednak nie doceniamy znaczenia dla rośliny takich składników jak wapń i siarka, a przecież są to również podobnie jak magnez główne składniki, których niedobór w znacznym stopniu ogranicza wielkość i jakość przyszłych plonów.

Zdrowa i dobrze odżywiona roślina, już od wschodów daje podstawy do budowania wysokiego i najwyższej jakości plonu, a dla gatunków ozimych jest również podstawą dobrego przezimowania. Aby dokonać trafnego wyboru nawozu, który zapewni uprawom łatwo dostępny wapń i siarkę, chcielibyśmy Państwa zapoznać z ofertą innowacyjnego produktu jakim jest AgroSulCa.

Siarczan wapnia AgroSulCa, to nawóz sypki, ale nie pylisty. Zawiera min. 17% siarki (S) rozpuszczalnej w wodzie i min. 21,3% (Ca) wapnia.

Forma siarki zawarta w nawozie jest łatwo przyswajalna przez rośliny, co gwarantuje ich wysokie zaopatrzenie w ten składnik. W konsekwencji Państwa rośliny są zdrowe i dobrze przygotowane do wykorzystania swojego potencjału plonotwórczego. AgroSulCa zapewnia maksymalne wykorzystanie azotu, który jest głównym składnikiem pokarmowym, ale jego pobranie jest zależne właśnie od dostępności siarki. Na przykład rzepak potrzebuje ok. 25 kg siarki na każde 100 kg azotu i ta ilość daje możliwość jego pełnego wykorzystania. Siarka z nawozu AgroSulCa jest stopniowo uwalniana, co minimalizuje straty w postaci przemieszczenia się poza strefę korzeniową. Jednorazowa dawka nawozu wynosząca około 700- 800 kg jest w stanie zaopatrzyć potrzeby pokarmowe roślin na dwa sezony wegetacyjne (np. rzepak i następcze zboża).

Kolejnym ważnym tematem jest zaspokojenie potrzeb pokarmowych roślin na wapń. Wapń w nawozie AgroSulCa jest aż 200 razy lepiej rozpuszczalny od wapnia z węglanu, dzięki czemu w pełni pokrywa zapotrzebowanie roślin na ten składnik pokarmowy. Dla rzepaku zapotrzebowanie wynosi ok. 200 kg Ca /ha.

AgroSulCa jest nawozem, który wprowadza dwa ważne składniki pokarmowe oraz oddziałuje dodatkowo na glebę- poprawia jej strukturę oraz eliminuje wpływ toksycznego glinu Al 3+. Korzyścią ze stosowania AgroSulCi jest także brak zakwaszającego działania siarki w glebie. Jest ona bilansowana wapniem, co powoduje, że nawóz nie zmienia pH gleby. Jest świetną propozycją na pola o uregulowanym odczynie, na których chcemy poprawić strukturę i zasilić rośliny dwoma ważnymi składnikami.

W zakresie nawozów współpracujemy z renomowanymi producentami, gwarantującymi najwyższą jakość wytwarzanych produktów. Właśnie do takich nawozów należy syntetyczny siarczan wapnia- AgroSulCa. Nawóz ten jest bezpiecznym, potwierdzonym certyfikatami produktem. Bieżące monitorowanie podczas procesu produkcji, pozwala na kontrolę zawartości składników pokarmowych, a także metali ciężkich.

Nawóz AgroSulCa proponujemy w atrakcyjnych cenach oraz z dodatkową promocją- gratisowa plandeka o wymiarze 5x8m przy zamówieniu min. 75 ton nawozu luzem lub 72 ton w BB (ilość plandek ograniczona).

Zachęcamy Państwa do współpracy, w razie pytań związanych z tym produktem lub ofertą prosimy o kontakt.

Podstawowym czynnikiem zapewniającym odpowiedni start ale też rozwój roślin jest zaopatrzenie ich w niezbędne składniki odżywcze od momentu wschodów.
Co ma w sobie nawóz AgroSulca?