Naprawa maszyn rolniczych
Autoryzowany dystrybutor
Szybko dostępne części zamienne i sprawny serwis są warunkiem koniecznym do zapewnienia ciągłości pracy w rolnictwie i osiągnięcia pełnej satysfakcji klientów. Doskonała obsługa posprzedażowa oraz dostępność części zamiennych to główne kryteria oceny jakości naszych działań. Ograniczenie do minimum czasu przestoju oraz dostarczenie części zamiennych w najkrótszym możliwym czasie było zawsze bardzo istotne dla naszej firmy.
Umów wizytę w serwisie maszyn rolniczych
Wybierz nasz serwis:
zespół kilkudziesięciu wyszkolonych serwisantów
nowoczesna flota aut serwisowych
naprawy gwarancyjne oraz usługi pogwarancyjne
szybkie działanie w terenie
Sprawdź nas - znajdź najbliższy Salon Maszyn, części i serwisu Osadkowski!
Polecamy również
Przygotowanie maszyn rolniczych do pracy
Sporo zagrożeń dla rolnika podczas żniw niosą ze sobą prace na polu. Jest to bardzo intensywny okres w roku, kiedy wszyscy się śpieszymy i podczas, którego niestety wzrasta liczba wypadków. Z danych KRUS wynika, że do nieszczęśliwych zdarzeń w gospodarstwach rolnych najczęściej dochodzi podczas codziennej obsługi zwierząt. Jednak to właśnie podczas żniw rejestruje się największy odsetek wypadków. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP.
Najczęstszymi przyczynami wypadków jest lekceważenie zasad bezpieczeństwa, spadek koncentracji wynikający z pośpiechu, zły stan maszyn rolniczych oraz pozwolenie dzieciom w uczestniczeniu w pracach polowych. Dlatego radzimy zabezpieczać wszystkie miejsca stanowiące zagrożenie, szczególnie te łatwo dostepne dla najmłodszych. Zadbajcie o odpowiednią opiekę nad swoimi pociechami, ponieważ nie powinny one znajdować się w okolicy pracujących maszyn żniwnych. Nie pozwalajcie kierować maszynami osobom, które nie mają na nie uprawnień. Należy również pamiętać, że naprawy usterek powinny odbywać się przy wyłączonym napędzie maszyn. Kombajn, ciągnik i pozostałe maszyny rolnicze muszą być wyposażone w sprawny sprzęt przeciwpożarowy i apteczkę. Często prace przebiegają w nocy, dlatego pamiętajcie o kamizelce odblaskowej i sprawnym oświetleniu pojazdu. Zasady ostrożności należy zachować również podczas transportu, zarówno ludzi, jak i ładunków. Pasażerowie powinni być przewożeni wyłącznie w kabinach pojazdów. Niedopuszczalne jest przewożenie osób na przyczepach, zarówno pustych, jak i załadowanych. W trakcie przewozu plonu dobrze go trzeba osłonic, najlepiej przyczepę zakryć plandeką i zabezpieczyć ją linką przed zerwaniem. Bardzo ważne jest również samopoczucie. Podczas pracy należy robić sobie przerwy oraz pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu wodą, szczególnie podczas upałów.
Maszyny rolnicze podczas sezonu pracują często na wysokich obrotach dzień i noc. Jeśli dobrze nie zostaną przygotowane do intensywnej pracy, mogą spowodować niechciane przestoje, co w praktyce oznacza stratę czasu i dodatkowe koszty. By tego uniknąć, warto zadbać o swój park maszynowy. Jak to zrobić, podpowiedzą pracownicy działu maszyn z Osadkowski
Jak mówi Szymon Czerep, Kierownik Serwisu Osadkowski na oddziale w Oławie - żeby praca przy maszynie rolniczej była bezpieczna musi być ona przede wszystkim sprawna. Przed rozpoczęciem prac żniwnych należy koniecznie sprawdzić stan maszyn. Przy kombajnie najczęściej zdarza się, że operator sam dokonuje przeglądu maszyny. Jednak zalecam przegląd zrobić bardzo dokładnie przy skorzystaniu z profesjonalnych usług serwisantów- podkreśla Szymon Czerep. Co roku prowadzone są akcje promocyjne podczas których, oprócz standardowej wymiany płynów eksploatacyjnych i filtrów nasi serwisanci dokonują darmowej weryfikacji stanu technicznego kombajnu. Podczas tej oceny sporządzana jest wstępna oferta na części oraz usługę serwisową. Ci z klientów, którzy się zdecydują na nasze usługi, oprócz profesjonalnej obsługi i korzystniejszych warunków cenowych, otrzymują też upominek.
Kombajn jest najbardziej eksploatowaną maszyną w czasie żniw. Przed przystąpieniem do pracy zalecamy sprawdzić, przede wszystkim stan łożysk - doradza Kierownik sklepu z częściami zamiennymi Osadkowski Karol Maczaj. Jeśli podczas żniw dojdzie do usterki łożysk wówczas dostęp do nich jest na tyle trudny, że jest ciężko taką awarię ,,od ręki" naprawić. W przypadku starszych kombajnów zwrócić uwagę trzeba na elementy robocze. Zaczynając od hederu należy sprawdzić: żyletki, bagnety, cepy, łańcuchy i wszystkie te elementy, które biorą udział w młóceniu. Drugą podstawową rzeczą jest wymiana płynów eksploatacyjnych. Przez zimę oleje łatwo pochłaniają wilgoć z otoczenia przez co tracą swoje właściwości ochronne - co ma później duży wpływ na pracę wrażliwego układ hydraulicznego kombajnu. Mając na względzie zdrowie operatora zalecamy wymianę filtrów powietrza kabiny w celu wychwytywania pyłków oraz zadbanie o odgrzybienie klimatyzacji. W kabinie sprawdzić należy deskę rozdzielczą w tym wskaźniki, kontrolki - często zdarza się, że do maszyny dostały się gryzonie [kuny, myszy], które poprzegryzały kable. Należałoby ponad to wyjechać kombajnem i sprawdzić sprawność skrzyni biegów oraz układu hamulcowego. Pamiętać należy również o układzie tnącym. Jeśli na listwie tnącej będą stępione noże, natychmiast trzeba je wymienić na nowe. Bardzo ważna jest też codzienna obsługa maszyn, usuwanie plew i kurzu, szczególnie z obudowy łożysk wałów, co ogranicza ryzyko wystąpienia pożaru- podkreśla Karol Maczaj.
Ciągnik pracuje w gospodarstwie rolnym przez cały rok i w tym przypadku powinna być kontrola stanu technicznego na bieżąco. Nie mniej szykując ciągnik do żniw powinno się pamiętać o filtrach, płynach eksploatacyjnych oraz sprawdzić działanie instalacji hamulcowej. Pojazd przez dużą część czasu będzie poruszał się po dragach asfaltowych w transporcie, dlatego ważne jest aby sprawdzić ciśnienie powierza w kołach i ustawić zbieżność. Bardzo ważne jest aby pojazd podczas żniw miał sprawny układ sygnalizacyjno-oświetleniowy. Stosując powyższe zabiegi, unikniemy nieplanowanych przestojów w pracy, a nasze żniwa przebiegną szybko, pomyślnie i co najważniejsze bezawaryjne- doradza Szymon Czerep.
I na koniec, chcemy podkreślić, że w razie jakiejkolwiek awarii sprzętu podczas żniw, serwis maszyn Osadkowski jest w gotowości 24 godziny na dobę! Namiary na nas znajdują się w zakładce maszyny rolnicze. Możesz na nas liczyć cały rok i pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo to podstawa udanych żniw.
Owocnych plonów i bezpiecznych żniw życzy dział maszyn Osadkowski!