LG Huxley – odmiana kukurydzy o FAO 250 na kiszonkę i ziarno

LG Huxley odmmiana kukurydzy FAO250

PROjekt KUKURYDZA - Postaw na sprawdzone odmiany kukurydzy zarówno na kiszonkę jak i ziarno

Zaprojektuj swoje plony z odmianami kukurydzy dostępnymi w naszej ofercie, wśród wielu odmiany znajdziesz na pewno takie, które będą odpowiadały Twoim potrzebom dotyczącym: FAO, stanowiska glebowego, rodzaju ziarna czy kierunkowi użytkowania.

Weź udział w PROjekt KUKURYDZA i skorzystaj z kompleksowego wsparcia w uprawie kukurydzy. Wybierz wyselekcjonowane odmiany, postaw na sprawdzoną technologię.

Szukasz uniwersalnej odmiany kukurydzy?

Wybierz nasiona kukurydzy LG Huxley, odmiana z hodowli Limagrain. Jest to nowoczesny mieszaniec trójliniowy charakteryzujący się kolbami zawieszonymi na różnej wysokości. W tej odmianie spotkamy się z bardzo dobrym wigorem początkowym, jak również elastycznością do zmieniającej się sytuacji pogodowej. W tym przede wszystkim okresowych niedoborów wody.

LG Huxley czerpie najlepsze parametry z dwóch grup ziarna, dzieje się to dzięki genetyce pośredniej flint/dent. Genetyka flint będzie dawała mocniejszy wiosenny wigor mimo niższych temperatur lub okresowych jej spadków (zarówno powietrza, jak i gleby). Jednocześnie na możliwości plonotwórcze odmiany LG Huxley wpływać będzie genetyka dent.

Uprawa kukurydzy

ZAMÓW 24+1

Ta odmiana o FAO 250 cieszy się wyjątkową zdrowotnością roślin i samego ziarna. Kukurydza Huxley ma stożkową kolbę, która buduje około 18 rzędów, ale co ważne w kontekście możliwości plonotwórczych w każdym rzędzie możemy osiągnąć nawet do 36 ziarniaków.

Co jednak ważne jest w przypadku przeznaczenia odmiany na kiszonkę? Duża masa wegetatywna, która w przypadku omawianej odmiany wynika z wysokości samych roślin, ale również z wspomnianych wcześniej dobrze zaziarnionych kolb. Dzięki czemu w przypadku przeznaczenia kukurydzy na kiszonkę, którą przeznaczymy dla zwierząt da wysoko energetyczną paszę.


LG Huxley gdzie uprawiać tą odmianę kukurydzy?

Jak już wspominaliśmy, odmiana należy do grupy średniowczesnej (FAO 250). Umożliwia to uprawę tej kukurydzy na terenie całego kraju. Dodatkową zaletą jest dwukierunkowość uprawy, możemy ją uprawiać nie tylko na kiszonkę. W przypadku napełnienia pryzm kiszonkowych możemy nadwyżkę plonu przeznaczyć na ziarno. Dodajmy, że LG Huxley szybko oddaje wodę z ziarna, dzięki czemu osiąga dobre parametry skupowe.

JEDNOSTKI GRATIS - co zyskujesz zamawiając wybrane odmiany kukurydzy?

W ramach zamówienie pakietu 25 jednostek siewnych kukurydzy - płacisz za 24 jednostki, a 1 jednostkę kukurydzy LG Huxley otrzymasz w specjalnej cenie za jedyne 1 zł.

ODMIANA KUKURYDZY, KTÓRA UDŹWIGNIE KAŻDE WARUNKI WEGETACJI!

WARUNKI PROMOCJI JEDNOSTKI GRATIS

Organizatorem promocji JEDNOSTKI GRATIS jest Osadkowski SA z siedzibą w Bierutowie, ul. Kolejowa 6, 56-420 Bierutów.

Promocja obowiązuje od 13.01.2022 r. do wyczerpania zapasu odmian kukurydzy objętych promocją. Decyduje data zamówienia u przedstawicieli handlowych Osadkowski SA.

Szczegóły oferty promocyjnej, warunki zakupu oraz ceny dostępne w firmowych punktach handlowych oraz u przedstawicieli handlowych Osadkowski SA.

Informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.