Nawóz dolistny – Terra-Sorb complex warzywa

terra sorb complex warzywa

terra sorb complex warzywa

Nawóz dolistny – Terra-Sorb complex warzywa

Terra-Sorb Complex to dolistny stymulator wzrostu, który dzięki swojej uniwersalnej formule wspomaga rozwój roślin na każdym etapie. Użyty na początku sezonu wegetacji lub tuż po sadzeniu przyspiesza metabolizm roślin i przyczynia się do lepszego wzrostu masy wegetatywnej. Dzięki temu rośliny są lepiej przygotowane do okresu kwitnienia i zawiązywania owoców. Zastosowany w trakcie intensywnego wzrostu masy liściowej, kwitnienia i owocowania przełoży się na ilość, wielkość i jakość owoców, a w efekcie na wyższe zbiory. Szczególnie polecany w walce ze skutkami stresów oraz jako preparat podnoszący skuteczność środków ochrony roślin. Jego skuteczność została potwierdzona zarówno licznymi badaniami, jak i opiniami użytkowników.

DAWKOWANIE Dawka [l/ha] Terminy stosowania
Pomidor, Papryka 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać po posadzeniu rozsady na miejsce stałe. Drugi w fazie zawiązywania pierwszych pąków kwiatowych. Kolejny podczas wzrostu owoców.
Ogórek, Cukinia, Dynia 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu masy liściowej. Drugi w fazie zawiązywania pierwszych pąków kwiatowych. Kolejny podczas zawiązywania owoców.
Groch, Bób, Fasola zwykła 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu masy liściowej. Drugi raz zastosować przed kwitnieniem. Następnie dwa zabiegi co 14 dni.
Marchew, Pietruszka, Burak, Seler 1,25l - 1,5l Marchew i pietruszka: Pierwszy zabieg wykonać w fazie intensywnego przyrostu masy liściowej, drugi po 10-14 dniach. Trzeci zabieg wykonać w momencie intensywnego przyrostu korzenia spichrzowego.
Pozostałe: Pierwszy zabieg 30 dni po wschodach/po sadzeniu rozsady, kolejne co 14 dni.
Cebula, Czosnek, Por 1,25l - 1,5l Pierwszy zabieg w czasie intensywnego przyrostu masy liściowej, kolejne 2-3 zabiegi co 14 dni. Opryski przeprowadzzać jeszcze dwukrotnie co 14 dni.
Kalafior, Brokuł 1,25l - 1,5l Uprawa na wczesny zbiór: Pierwszy zabieg od fazy 5-7 liści. Kolejne nie częściej niż co 2 tygodnie (łącznie 2-3 zabiegi).
Uprawa jesienna: Pierwszy zabieg tuż przed początkiem zawiązywania róż. Kolejne nie cześciej niż co 2 tygodnie (łącznie 2-3 zabiegi).
Kapusta biała, czerwona i włoska 1,25l - 1,5l Uprawa na wczesny zbiór: Pierwszy zabieg w fazie intensywnego przyrostu masy liściowej. Kolejny w początku zawiązywania główki (łącznie 2-3 zabiegi).
Uprawa jesienna: Pierwszy zabieg w fazie zwarcia rzędów. Drugi w początkowej fazie zawiązywania główki. Kolejny około 3 tygodnie po drugim zabiegu.
Kapusta pekińska 1,25l - 1,5l Letnia i jesienna: Pierwszy zabieg - gdy rozeta ma ok. 10 cm. Drugi- podczas zawiązywania główki.
Wszystkie warzywa 1,25l - 1,5l Uprawa jesienna: 3-4 zabiegi co 7 dni w fazie przyrostu masy liściowej. W razie jakichkolwiek problemów ze wzrostem: maksimum 4 zabiegi, nie częściej niż co 7-14 dni.