Stymulator dla sadów AminoQuelant Ca

Stymulator dla sadów AminoQuelant Ca

AminoQuelant Ca jest nawozem wapniowym zawierającym aminokwasy oraz azot i bor. Dzięki połączeniu wapnia i aminokwasów, korzystnie wpływa na jakość owoców. Zabiegi wykonywane w trakcie ich dojrzewania poprawiają jędrność i soczystość. Wysoka zawartość wapnia w komórkach roślinnych przekłada się na poprawę twardości, trwałości oraz zdolności przechowalniczych plonów. Mniejsze uszkodzenia w trakcie pakowania i transportu oraz wysokie walory smakowe owoców przekładają się na wyższe zyski. Nawóz jest bezpieczny dla roślin i nie powoduje fitotoksyczności.

SKŁAD CHEMICZNY

wolne aminokwasy 4,6%
azot całkowity 4,9%
wapń 8%
bor 0,2%

CHARAKTERYSTYKA

postać płynna
kolor ciemnożółty
pH 5,2
gęstość 1,25 g/cm3
opakowania 1l, 5l

DAWKOWANIE Dawka Terminy stosowania
Jabłoń
Grusza
2l pierwszy zabieg wykonać na opadające płatki kwiatowe
kolejne co 14-21 dni aż do zakończenia zbioru owoców; zaleca się wykonie 6-8 zabiegów w sezonie
Wiśnia
Czereśnia
Śliwa
2l pierwszy zabieg wykonać na opadające płatki kwiatowe
kolejne co 14 dni aż do zakończenia zbioru owoców; zaleca się wykonie 4-6 zabiegów w sezonie
Truskawka 2l pierwszy zabieg wykonać podczas kwitnienia
kolejno co 7 dni wykonywać zabiegi aż do końca zbioru owoców; w uprawie truskawek klasycznie owocujących zaleca się wykonanie 4 zabiegów, a w uprawie truskawek powtarzających owocowanie: 6-8 zabiegów
Maliny 2l pierwszy zabieg wykonać podczas kwitnienia
kolejno co 7 dni wykonywać zabiegi aż do końca zbioru owoców
Pozostałe uprawy sadownicze 2l w przypadku pozostałych upraw sadowniczych stosować AminoQuelant Ca od kwitnienia do końca zbioru owoców co 7-14 dni

Kiedy ilość i mobilność wapnia w roślinie znacząco spada, jego brak przekłada się na pogorszenie jakości plonu i pojawienie się chorób fizjologicznych. Aby temu zapobiec, wystarczy stosować AminoQuelant Ca , który szybko i efektywnie uzupełnia niedobory wapnia w roślinie, a dzięki aminokwasom działa skutecznie niezależnie od warunków atmosferycznych.

12.09.2014; odmiana: Ligol. Liście są znacząco uszkodzone, gdyż wystąpiła na nich fitotoksyczność spowodowana zastosowaniem wysokiej dawki CaCl2 w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. AminoQuelant Ca jest nawozem bezpiecznym dla jabłoni i jabłek. Zabiegi mogą być wykonywane w temperaturze od 5 do 25°C i wilgotności powietrza nie mniejszej niż 60%. Zachowanie tych zasad powoduje, iż zabiegi AminoQuelant Ca nie powodują żadnych strat.