Nowość od New Holland

big baler 278x278

big baler 278x278

Rusza wyprzedaż wielka wyprzedaż rocznika 2019 maszyn rolniczych New Holland.

Finansowanie Fabryczne 0% na 3 lata, dodatkowa Ochrona Serwisowa.

Spiesz się! Ilość maszyn ograniczona.

Wśród nowości zaprezentowanych na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze, szczególną uwagę przykuwała nowa prasa wielkogabarytowa New Holland Big Baler 1290 High Density.

Począwszy od 18 listopada 2019 roku oferta marki rozszerza się o kolejny model prasy dla najbardziej wymagających użytkowników i firm usługowych, ceniących przede wszystkim zgniot bel i masę pojedynczej kostki. Prasa została zaprojektowana od nowa, począwszy od konstrukcji ramy, poprzez napędy, hydraulikę aż po futurystyczne osłony boczne, w najnowszej stylistyce New Holland. Na sezon 2020 dostępne są tylko wersje z rotorem tnącym 29-nożowym, na kolejny sezon będzie dostępny już model w wersji ze standardowym podawaczem.

Za napędzanie tłoka odpowiada teraz uhonorowana srebrnym medalem targów przekładnia SmartShift™. Wyeliminowane zostało zjawisko ciężkiego rozruchu maszyny. Operator uruchamia wał WOM i rozpędza go do 850 obr./min – napęd prasy stoi dalej w miejscu. Kiedy uzyskamy zadane obroty przekładnia automatycznie przełącza się z 1 na 2 bieg i na monitorze pokazuje nam się komunikat aby zwiększyć prędkość WOM do 1000 obr./min przy czym na kole zamachowym prasy uzyskujemy aż 1440 obr./min. Przekładnia wyposażona jest również w hamulec aby w czasie krótszym niż 10 sekund zatrzymać napęd maszyny.

Po wkręceniu maszyny na właściwe obroty, wjeżdżamy w pokos i zbieramy materiał roślinny nowym, 5-rzędowym podbieraczem z żółtymi osłonami palców podbieracza. Osłony są wykonane z polietylenu co zapewnia łagodniejszy przepływ masy oraz powoduje redukcję hałasu podczas pracy tego podzespołu.

Następnie kolejne porcje materiału roślinnego przekazywane są pod tłok, który na skutek przyspieszenia koła zamachowego, zyskał dodatkowo 230% więcej energii przekazywanej podczas uderzenia. Kiedy kolejne płatki są doklejane, komora prasy się wypełnia. W porównaniu do poprzedniego modelu Big Baler Plus, komora prasy została wydłużona o 56 cm, wynosi obecnie 4,05 m i jest najdłuższa w branży! Za utrzymanie zgniotu beli odpowiada specjalnie skonstruowany pierścień utrzymujący ciśnienie za pomocą aż 7 siłowników hydraulicznych dwustronnego działania.

Po uzyskaniu zadanej długości beli, do akcji wkracza zestaw 6 supłaczy nowej generacji LoopMaster™, który nie pozostawia żadnych resztek sznurka na powierzchni beli, ani w okolicy supłaczy – jedyny w branży.

Obsługa wszelkich parametrów maszyny odbywa się za pomocą całkowicie nowego interfejsu użytkownika, który jest czytelny i przejrzysty nawet dla operatorów rozpoczynających swoją przygodę z belowaniem.

Prasa robi imponujące wrażenie na żywo, dzięki swoim sporym rozmiarom i wadze na poziomie około 14 ton. W celu uzyskania wydajności i utrzymania zgniotu minimalny ciągnik do współpracy z tą prasą to T7.315 HD, optimum ciągniki serii T8.Polecamy również