Wóz asenizacyjny z Meprozet
Wróć do:
Maszyny rolniczeWróć do:
Maszyny rolniczePolecane w tej kategorii
Wygląda na to, że nie mamy tego czego szukasz.
Jeśli używasz wyszukiwarki, upewnij się, że poprawnie wpisałeś frazę lub użyj bardziej ogólnych słów. Możesz także wypróbować różnych filtrów lub przeszukać produkty według kategorii dostępnych w górnym menu.
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami:
Beczkowóz asenizacyjny — szerokie wykorzystanie w gospodarstwie
W gospodarstwach posiadających chów zwierząt wóz asenizacyjny dedykowany jest do stosowania nawozów płynnych. Jednak to nie jedyne zastosowanie beczkowozu w rolnictwie. W parkach maszynowych mogą być beczkowozy przeznaczone do transportu wody niezbędnej do wykonania zabiegów środkami ochrony roślin lub przewozu wody na pastwiska.
Wóz asenizacyjny Meprozet
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów wozów asenizacyjnych jest firma Meprozet z Kościana. Wóz asenizacyjny tej firmy dzięki bardzo dobrej jakości wykonania jest często wybierany przez gospodarstwa, które oczekują wieloletniej i bezproblemowej pracy maszyny. Szeroka oferta beczkowozów pozwala skonfigurować wóz asenizacyjny pod kątem wielkości zbiornika (od 3000 do 30 000 l), ale także wyposażenia dodatkowego takiego jak np. system rozlewu.
Wóz asenizacyjny w zależności od pojemności może być wyposażony od jednej do trzech osi. W przypadku dwóch osi jest to zwykle tandem z tylną osią skrętną. Pozwala to na bardzo dobry rozkład siły nacisku przewożonych cieczy na podłoże oraz dobrą zwrotność maszyny pomimo dużych rozmiarów.
Części do beczkowozów — wyposażenie standardowe i dodatkowe
Beczki asenizacyjne podobnie jak inne maszyny rolnicze mogą być swobodnie konfigurowane podczas składania zamówienia na nową maszynę. Oferta wyposażenia pozwala na zwiększenie funkcjonalności beczkowozu, co przekłada się na jego wydajność oraz ergonomię pracy. Doświadczeni doradcy firmy Osadkowski będą pomocni w wyborze odpowiednich rozwiązań do potrzeb gospodarstwa.
Wóz asenizacyjny z rozbryzgowym sposobem aplikacji
Konfiguracja maszyny pozwala na dostosowanie systemu rozlewu do preferencji gospodarstwa. Jednym z najprostszych i chyba jeszcze najpowszechniej wykorzystywanych sposobów aplikacji gnojowicy wozach asenizacyjnych, jest metoda rozbryzgowa. Jest ona mało dokładna oraz powoduje duże straty azotu z nawozu organicznego — jest to spowodowane dużą powierzchnią rozbryzgu. Dodatkowo zwiększa uciążliwość aplikacji dla środowiska pozarolniczego ze względu nieprzyjemny zapach podczas jej stosowania.
Wóz asenizacyjny wyposażony w system węży wleczonych
Alternatywą dla metody rozbryzgowej jest wyposażenie beczkowozu w dozownik w systemie węży wleczonych. Pozwala ona na równomierną aplikację płynnych nawozów organicznych bezpośrednio na powierzchnie gleby, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu strat azotu. Zastosowanie tej metody rozlewu w beczkowozie nie zwalnia jednak z konieczności szybkiego wymieszania nawozu z glebą, ale zmniejsza uciążliwość stosowania dla osób postronnych.
Osprzęt do wozu asenizacyjnego — adaptery do aplikacji doglebowej
Jedną z zasad stosowania nawozów organicznych stałych i płynnych jest konieczność ich szybkiego wymieszania z glebą. Pozwala to przede wszystkim na ograniczenie strat azotu, ale także na ograniczenie rozprzestrzeniania się odoru. Zabieg ten może wymagać kolejnego wjazdu w pole lub być przeprowadzony podczas jednego przejazdu ciągnika z wozem asenizacyjnym. Jest to możliwe, gdy wóz asenizacyjny jest zaopatrzony w adapter do aplikacji doglebowej. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie spiętrzenia prac polowych oraz oszczędność czasu i nakładów pracy.
Wóz asenizacyjny może być wyposażony w jeden z dwóch rodzajów aplikatorów doglebowych — redlicowy lub talerzowy.
Aplikatory redlicowe wykorzystywane są do stosowania nawozów płynnych zwykle po zbiorze roślin uprawnych. Ich budowa oraz wyposażenie może być modyfikowane podczas konfiguracji maszyny. Pracują one zwykle na większych głębokościach niż adaptery talerzowe, ale za to mają większe zapotrzebowania na moc ciągnika. Należy to wziąć pod uwagę, wyposażając wóz asenizacyjny w ten rodzaj adaptera doglebowego.
Z kolei adaptery talerzowe pracują płycej i z reguły wykorzystywane są do aplikacji nawozów organicznych na trwałych użytkach zielonych.
Więcej niezbędnych informacji pozwalających na wybór wozu asenizacyjnego można uzyskać kontaktując się z doradcą firmy Osadkowski.