logo
Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z portalu Osadkowski.pl, zaktualizuj swoją przeglądarkę
Twoja wersja przeglądarki może niepoprawnie wyświetlać treści portalu Osadkowski.pl i nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Pobierz najnowszą wersję przeglądarki: Google ChromeFirefoxMicrosoft EdgeOpera
Jeśli używasz Safari na urządzeniach Mac, iPhone lub iPad, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Zobacz instrukcję
skip to content
Internetowy sklep rolniczy - Osadkowski.pl Sklep dla rolnikaInternetowy sklep rolniczy - Osadkowski.pl Sklep dla rolnika

Przyczepy rolnicze Metaltech i Pronar

Przyczepy rolnicze są stałym elementem każdego parku maszynowego w gospodarstwie. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i zróżnicowane, często nie ogranicza się tylko do transportu płodów rolnych. W związku z tym czołowi producenci przyczep, tacy jak Metaltech i Pronar opracowują różne modele przyczep rolniczych, różniące się nie tylko wielkością, ale także funkcjonalnością.

Polecane w tej kategorii

Wygląda na to, że nie mamy tego czego szukasz.

Jeśli używasz wyszukiwarki, upewnij się, że poprawnie wpisałeś frazę lub użyj bardziej ogólnych słów. Możesz także wypróbować różnych filtrów lub przeszukać produkty według kategorii dostępnych w górnym menu.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami:

+48 71 691 11 00bok@osadkowski.pl

poniedziałek - piątek: -

Dlatego też oprócz przyczep uniwersalnych, w ofercie firmy Osadkowski, dostępne są przyczepy rolnicze o bardzo o sprecyzowanej funkcjonalności np. do bel.

Przyczepy rolnicze jednoosiowe

Do tej kategorii zaliczane są przyczepy o raczej mniejszych rozmiarach i ładowności. Pomimo tego w ofercie dostępne są przyczepy rolnicze jednoosiowe, których ładowność może dochodzić nawet do 7t. Wyposażone są one w jedną oś i dość rzadko wykorzystywane są w rolnictwie — zapewne ze względu na dość małą ładowność w stosunku do potrzeb większości gospodarstw. Zdecydowanie częściej przyczepy rolnicze jednoosiowe wykorzystywane są jako środek transportu podczas prac komunalnych.

W tej grupie można znaleźć przyczepy burtowe i skorupowe z funkcją wywrotu trójstronnego lub jednostronnego w zależności od wybranej specyfikacji technicznej.

Przyczepy rolnicze dwuosiowe

Przyczepy z tej kategorii są zdecydowanie częściej wykorzystywane w gospodarstwach rolniczych niż przyczepy jednoosiowe. Dominują w niej przyczepy burtowe z trójstronnym wywrotem — na boki oraz do tyłu. Maszyny te mają zróżnicowaną ładowność i charakteryzuje je duża uniwersalność. Otwierane wszystkie burty w przyczepach dwuosiowych umożliwiają swobodny dostęp do skrzyni ładunkowej, bez konieczności dodatkowego manewrowania. Ta cecha w połączeniu z trójstronnym wywrotem pozwala na szybki i łatwy rozładunek.

Swoją popularność i wszechstronne wykorzystanie przyczepy dwuosiowe zawdzięczają bardzo dobrej funkcjonalności i dużej uniwersalności.

Przyczepy dwuosiowe typu tandem

Do tej grupy przyczep można zaliczyć przyczepy burtowe i skorupowe. Posiadają one dwie osie podobnie jak w przypadku klasycznych przyczep dwuosiowych, ale są one przesunięte do tyłu. Taki układ w połączeniu ze sztywnym zaczepem pozwala, na przeniesie części ciężaru transportowanego ładunku na tylne koła ciągnika. Dzięki temu uzyskiwana jest większa siła uciągu w porównaniu z klasyczną przyczepą dwuosiową.

W przypadku przyczep o bardzo dużej ładowności w ofercie firm dostępne są wersje typu tridem, jednak produkowane są one pod konkretne zamówienie.

Przyczepy rolnicze wywrotki

W rolnictwie wykorzystywane są najczęściej przyczepy posiadające funkcję wywrotu trójstronnego. Takie rozwiązanie umożliwia ich optymalne wykorzystanie w gospodarstwach i bezproblemowe opróżnianie. Praktycznie wszystkie dostępne w ofercie firmy Osadkowski przyczepy burtowe mają taką możliwość. W przypadku przyczep skorupowych niezbędne jest ich odpowiednie doposażenie w uchylną burtę, ponieważ standardowo umożliwiają one wywrót tylni.

Przyczepy skorupowe i burtowe

W zależności od budowy skrzyni załadowczej wyróżniamy przyczepy skorupowe i burtowe. Różnią się one znaczenie swoją funkcjonalnością i możliwością wykorzystania.

Przyczepy burtowe mają z reguły burty otwierane ze wszystkich stron oraz wywrót trójstronny. W celu stabilizacji burt zalecane jest, ich spięcie łańcuchami. Przyczepy tego typu nadają się do transportu wszystkich materiałów — sypkich i o określonych kształtach np. na paletach.

Z kolei przyczepy skorupowe zbudowane są z jednolitej skrzyni ładunkowej, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i nie wymagają dodatkowego spięcia łańcuchami. W standardzie zapewnia wywrót tylni, a w przypadku zamówienia modelu z wywrotem bocznym, wymaga specjalnego doposażenia. Przeznaczona jest do transportu materiałów sypkich, w tym także warzyw okopowych.

Przyczepy przeładowcze — przyczepy przeładunkowe

Są to przyczepy o dużej objętości i przeznaczone są do obsługi kombajnów podczas żniw. Pozwalają na maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnów, ponieważ dzięki nim możliwy jest szybki odbiór plonu i ich transport w miejsce przeładunku. Przyczepy tego typu wyposażone są w mechanizm umożliwiający dynamiczny przeładunek na inny środek transportu, bez konieczności zastosowania dodatkowych maszyn.

Przyczepy do bel — maszyny rolnicze specjalne

Materiał objętościowy — bele siana lub słomy nie wymagają dużej ładowności przyczepy, a specjalnego zabezpieczenia. Dlatego też do ich transportu przeznaczone są dedykowane przyczepy o odpowiedniej konstrukcji, która umożliwia bezpieczne i wygodne przemieszczanie materiału objętościowego. Wykorzystanie przyczep do bel w porównaniu do przyczep rolniczych dwuosiowych burtowych, umożliwia dużo bardziej wydajny ich transport.

Przyczepy na sprzedaż

Firma Osadkowski jest dystrybutorem maszyn rolniczych firmy Pronar i Metaltech. W ofercie są przyczepy dostępne "od ręki" z placu o różnych ładownościach i wyposażeniu najbardziej uniwersalnym oraz przydatnym w transporcie rolniczym. Jednocześnie oferta pozwala na zamówienie maszyny rolniczej — wybór modelu i odpowiedniego doposażenia pod dostępne i specyficzne wymagania. 

Przyczepy używane

Pomimo tego, że przyczepa wywrotka jest podstawowym wyposażeniem gospodarstwa, to zakup nowej może być przy nieuzasadniony ekonomicznie. Wówczas należy rozpocząć poszukiwania maszyn używanych o sprawdzonym i zweryfikowanym stanie technicznym. Przemyślany zakup maszyny używanej pozwoli na spokojne i bezawaryjne jej wykorzystanie przez wiele lat.