Opryskiwacze rolnicze Opryskiwacze polowe - zawieszane, ciągane, samojezdne
Wróć do:
Maszyny rolniczeWróć do:
Maszyny rolniczePolecane w tej kategorii
Wygląda na to, że nie mamy tego czego szukasz.
Jeśli używasz wyszukiwarki, upewnij się, że poprawnie wpisałeś frazę lub użyj bardziej ogólnych słów. Możesz także wypróbować różnych filtrów lub przeszukać produkty według kategorii dostępnych w górnym menu.
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami:
Opryskiwacze rolnicze do ciągnika
W parku maszynowym gospodarstwa najczęściej spotykany jest opryskiwacz zawieszany i opryskiwacz ciągany. Do swojej pracy wymagają one współpracy z ciągnikiem rolniczym. Ich zapotrzebowanie na moc traktora zależy w dużej mierze od pojemności zbiornika na ciecz roboczą. Mniejsze zapotrzebowanie mają z reguły opryskiwacze zawieszane.
Opryskiwacze zawieszane
Opryskiwacz polowy zawieszany nie ma własnego układu jezdnego i połączony jest z ciągnikiem rolniczym przy pomocy tylnego trzypunktowego układu zawieszenia. W tej grupie dominują opryskiwacze o raczej małych pojemnościach, przeznaczone dla użytkowników niegospodarujących na dużych areałach.
Opryskiwacze zawieszane mogą też mieć większą pojemność zbiornika na ciecz roboczą np. firma Kverneland oferuje linię opryskiwaczy polowych IXTER B, które mogą mieć pojemność do 1800 litrów, przy szerokości roboczej dochodzącej do 30 metrów.
Dodatkowy zbiornik do opryskiwacza rolniczego
W celu zwiększenia wydajności opryskiwacza jest możliwość zamontowania dodatkowego, przedniego zbiornika na ciecz roboczą. Jest on zawieszany do przedniego TUZ i łączony ze zbiornikiem podstawowym.
Opryskiwacze ciągane
Do tej kategorii zaliczane są maszyny rolnicze posiadające własny układ jezdny, ale również wymagające współpracy z ciągnikiem rolniczym. Pojemność opryskiwaczy ciąganych zwykle przekracza 1500-2000 litrów, co pozwala na aplikację przygotowanej cieczy roboczej na znacznym areale.
Największe oferowane przez firmę Osadkowski opryskiwacze polowe w tym segmencie mogą mieć pojemność przekraczającą 7000 litrów. Przy założeniu wydatku cieczy na poziomie 200 l/ha, jeden opryskiwacz wystarczy na wykonanie zabiegu na 35 ha.
Opryskiwacz samojezdny — maszyny rolnicze o dużej wydajności
Są to maszyny najbardziej zaawansowane technicznie i o największych wydajnościach, dlatego też niezbyt często widywane są na polach uprawnych. Posiadają własny układ napędowy, dzięki czemu aplikacja cieczy roboczej może być przeprowadzana przy wyższych prędkościach niż w przypadku opryskiwaczy współpracujących z ciągnikiem rolniczym. Na rynku jest tylko kilka firm oferujących maszyny rolnicze z tej kategorii, jedną z nich jest Kverneland, którego dealerem jest Osadkowski.
Opryskiwacze polowe z firmy Kverneland
Gama opryskiwaczy polowych w ofercie Kverneland obejmuje maszyny rolnicze zawieszane, ciągane oraz samojezdne. Różnią się one zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi oraz wydajnością, co pozwala na wybór odpowiedniego opryskiwacza do wymagań gospodarstwa. Oferowane modele przez firmę Kverneland:
- IXTER A- zawieszany
- IXTER B- zawieszany
- IXTRACK T3 - ciągany
- IXTRACK T4 - ciągany
- IXTRACK T6 - ciągany
- IXDRIVE S6 - samojezdny
Opryskiwacze Unia
Polski producent maszyn rolniczych, który w ofercie ma również opryskiwacze sadownicze oraz polowe. Do tych ostatnich zaliczają się modele:
- EKO- zawieszany
- LUX- zawieszany
- EGRET- ciągany
- PLUS- ciągany
- EUROPA XL- ciągany
- HERON- ciągany
Opryskiwacz sadowniczy
Aplikacja agrochemikaliów w sadach wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, które umożliwiają ich dotarcie do koron drzew. Do tego celu niezbędne jest wykorzystanie opryskiwaczy sadowniczych, które dzięki odpowiedniej budowie i wyposażeniu w wentylator oraz przystawki umożliwiają aplikację przestrzenną — naniesienie cieczy opryskowej na liście lub owoce chronionych drzew. Opryskiwacze sadownicze mogą być zaczepiane lub zawieszane. Pojemność tych pierwszych wynosi z reguły powyżej 1000 litrów, a tych drugich raczej nie przekracza 600 litrów.
Szczegółowe informacje związane z ofertą opryskiwaczy rolniczych można uzyskać kontaktując się z Doradcą firmy Osadkowski, która jest dystrybutorem nowych i używanych maszyn rolniczych.