AminoQuelanty dla sadów

nawóz do sadów

nawóz do sadów

AminoQuelant Mg jest nawozem zawierającym magnez i azot wzbogacony aminokwasami. Dzięki temu niemal natychmiast następuje odżywienie liści. Liść to zielona fabryka rośliny - to w nim następuje proces fotosyntezy, który wytwarza niezbędną do wzrostu i plonowania energię. Dobrze odżywione, wysycone chlorofilem liście gwarantują bezproblemowy przebieg procesów metabolicznych. AminoQuelant Mg stosowany regularnie ogranicza niektóre choroby pochodzenia fizjologicznego, np. nekrotyczną plamistość liści.

AminoQuelant K low pH to nawóz o obojętnym odczynie, bogaty w potas i aminokwasy. Dzięki skompensowaniu potasu i aminokwasów, otwierają się aparaty szparkowe, dzięki którym jony potasowe mogą szybciej przemieszczać się do komórek roślinnych. Dzięki temu potas natychmiastowo wpływa na poprawę wybarwienia owoców, ich wielkość oraz wyrównanie. Stosowanie preparatu tuż po rozpoczęciu wegetacji poprawia transport wody i składników pokarmowych, skutkując lepszym odżywieniem roślin.

AminoQuelant Ca jest nawozem wapniowym zawierającym aminokwasy oraz azot i bor. Dzięki połączeniu wapnia i aminokwasów, korzystnie wpływa na jakość owoców. Zabiegi wykonywane w trakcie ich dojrzewania poprawiają jędrność i soczystość. Wysoka zawartość wapnia w komórkach roślinnych przekłada się na poprawę twardości, trwałości oraz zdolności przechowalniczych plonów. Mniejsze uszkodzenia w trakcie pakowania i transportu oraz wysokie walory smakowe owoców przekładają się na wyższe zyski. Nawóz jest bezpieczny dla roślin i nie powoduje fitotoksyczności.

nawóz do sadów