AminoQuelanty dla warzyw

amino quelant warzywa

amino quelant warzywa

Nawóz do warzyw

AminoQuelant Mg jest nawozem zawierającym magnez i azot wzbogacony aminokwasami. Dzięki temu niemal natychmiast następuje odżywienie liści. Liść to zielona fabryka rośliny - to w nim następuje proces fotosyntezy, który wytwarza niezbędną do wzrostu i plonowania energię. Dobrze odżywione, wysycone chlorofilem liście gwarantują bezproblemowy przebieg procesów metabolicznych.
Stosowany regularnie ogranicza występowanie chorób fizjologicznych spowodowanych niedoborem tego składnika.

AminoQuelant K low pH to nawóz o obojętnym odczynie, bogaty w potas i aminokwasy. Dzięki skompensowaniu potasu i aminokwasów, otwierają się aparaty szparkowe, dzięki którym jony potasowe mogą szybciej przemieszczać się do komórek roślinnych. Dzięki temu potas natychmiastowo wpływa na poprawę wybarwienia owoców, ich wielkość oraz wyrównanie.
Stosowanie preparatu tuż po rozpoczęciu wegetacji poprawia transport wody i składników pokarmowych, skutkując lepszym odżywieniem roślin.

AminoQuelant Ca jest nawozem wapniowym zawierającym aminokwasy oraz azot i bor. Dzięki połączeniu wapnia i aminokwasów, korzystnie wpływa na jakość plonu. Wysoka zawartość wapnia w komórkach roślinnych przekłada się na poprawę twardości, trwałości oraz zdolności przechowalniczych plonów. Mniejsze uszkodzenia w trakcie pakowania i transportu oraz wysokie walory smakowe warzyw przekładają się na wyższe zyski. Nawóz jest bezpieczny dla roślin i nie powoduje fitotoksyczności.