Nawóz wapniowo-magnezowy Agrodol 03 RO

nawóz wapniowo-magnezowy

nawóz wapniowo-magnezowy

Omya Agrodol 03 - RO
NAWÓZ WAPNIOWO-MAGNEZOWY, DOLOMIT

ZAKŁAD PRODUKCYJNY:
ROMANOWO, Polska
(certyfikowany wg ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001)

KRÓTKI OPIS PRODUKTU:

Nawóz wapniowo-magnezowy w 100% naturalny dolomit, mający zastosowanie w rolnictwie. Agrodol 03 - RO neutralizuje kwasowość gleby poprzez zobojętnienie jonów wodorowych roztworu glebowego.
Agrodol 03 - RO podnosi odczyn pH gleby, uaktywnia składniki pokarmowe znajdujące się w glebie, reguluje stosunki wodno-powietrzne, korzystnie wpływa na tworzenie się struktury gruzełkowej oraz zwiększa odporność roślin na choroby. Uzupełnia zawartość magnezu i wapnia w glebie, czyli pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin.

ANALIZA CHEMICZNA SUROWCA:

CaCO3 x MgCO3 95%
MgO 20%
CaO 31%

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE SUROWCA:

Gęstość (ISO 787/10) 2.9 g/ml
Twardość (Skala Mohsa) 3,5

PARAMETRY UZIARNIENIA: (Analiza sitowa)

Wielkość oczka Przesiew
0,5 mm 54%
2,0 mm 99%

REGULACJE I CERTYFIKATY

Wysokiej jakości, naturalny minerał dolomityczny do stosowania na wszystkich rodzajach gleb oraz wzbogacający glebę w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania roślin wapń i magnez. Agrodol 03 - RO produkowany jest przy spełnieniu najwyższych wymagań technicznych, które gwarantują uzyskanie nawozu o wysokiej skuteczności w utrzymaniu optymalnego odczynu gleby.

ZALETY:

Przyczynia się poprawy właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby bez zakłócenia jej naturalnej równowagi przez zobojętnienie kwasowości (efektywnie podnosząc pH do optymalnego poziomu dla uprawianej rośliny), a tym samym poprawę dostępności i wchłaniania składników odżywczych z gleby.
Zwiększa skuteczność działania nawozów i herbicydów. Stanowi bardzo oszczędny środek pozwalający lepiej wykorzystać potencjał produkcyjny gleby, a w rezultacie uzyskać większe i bardziej stabilne plony, co zwiększy nam dochody.
Podnosi zawartość wapnia i magnezu w glebie. Pomaga zmniejszyć wypłukiwanie potasu z gleby poprzez przywrócenie korzystnej równowagi wapń / magnez / potas.
Korzystny dodatek do gleb piaszczystych, które mają duże cząstki i nie są w stanie utrzymać minerałów wapnia i magnezu i nie zatrzymują wody. Przyczynia się do poprawy struktury gleby oraz bardziej przyjaznego środowiska dla aktywności pożytecznych mikroorganizmów glebowych (bakterie), a ogranicza ilość grzybów.Polecamy również

nawóz wapniowo-magnezowy