Trawa OST 2

Mieszanki traw

Wysokie plony o świetnych parametrach jakościowych

Mieszanki OST produkowane są przez holenderską firmę Barenbrug – światowego lidera na rynku traw. Tworzące je komponenty charakteryzują się doskonałą jakością oraz odpornością na czynniki środowiskowe. Zmieszane w optymalnych proporcjach dają gwarancję uzyskania bardzo wysokich plonów o znakomitych parametrach żywieniowych.

Skomponowane z myślą o potrzebach Twoich krów

Składy mieszanek OST zostały zaprojektowane przez najwyższej klasy specjalistów doświadczonych w żywieniu bydła. Proporcje gatunkowe dobrane są w taki sposób, aby zapewnić nie tylko smakowitość produktu, ale przede wszystkim odpowiednią zawartość białka i energetyczność. W efekcie z po-szczególnych użytków zielonych uzyskujesz maksymalne wydajności w produkcji mleka.

Dostosowane do gleb w Twoim gospodarstwie

Połączyliśmy bogate doświadczenie firmy Barenbrug w produkcji traw oraz znajomość specyfiki polskiego rolnictwa, wynikającą z wieloletniej współpracy firmy Osadkowski SA z rodzimymi gospodarstwami, i stworzyliśmy dla Państwa mieszanki dostosowane do polskich warunków klimatycznoglebowych. Dają one pewność długotrwałego użytkowania łąki lub pastwiska.

Mieszanka OST-2 złożona jest z życic, co przekłada się na jej wysoką wartość pastewną i smakowitość. Jest doskonała dla wysokowydajnych krów mlecznych.

Najlepiej nadaje się do intensywnej produkcji na dobrych gruntach ornych. Charakteryzuje się bardzo wysokim plonowaniem i szybkimi odrostami po pokosach. Szybko kiełkuje i radzi sobie z konkurencją innych traw, doskonale nadaje się więc do podsiewów.

Najczęściej wykorzystywana jest ko-śnie, ale można użytkować ją również przemiennie.

Skład

60% życica mieszańcowa Lh
30% życica trwała
10% życica wielokwiatowa Lm

Okres wysiewu

III - X

Norma wysiewu

35-45 kg/haPolecamy również