Zielone Pola 2023 na 19. plantacjach demonstracyjnych – przegląd topowych odmian i technologii

zielone pola 2023

Tegoroczny cykl spotkań polowych z klientami - rolnikami przeprowadziliśmy w prawie każdym z 16. województw. Nasi doradcy zaprosili Was na pola doświadczalne w aż 19. miejscowościach, dodatkowo ekspertów z firmy Osadkowski można było również spotkać w Płońsku  - podczas XXIII Mazowieckich Dni Rolnictwa oraz na Dniach Pola, które zostały zorganizowane na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi Jędrzejowskiej.

Formuła większej liczby lokalizacji ułatwiła pokazanie, przy uwzględnieniu specyfiki danego regionu, jak prezentują się na poszczególnych stanowiskach odmiany zbóż i rzepaku ozimego, a także efektywność działania stosowanych na nich technologii. Te, w sumie, 21 spotkań pozwoliło, nie tylko zaprezentować produkty znajdujące się w naszej ofercie, ale też podejść indywidualnie do pytań i potrzeb każdego z uczestników Zielonych Pól 2023.

Frekwencja dopisała – udział w wydarzeniach polowych wzięło niespełna 2 tysiące osób.

Naszym hasłem były „Poletka bliżej rolnika” 

Jak wspomina Marcin Kaczmarek, Dyrektor Działu Doradztwa i Rozwoju firmy Osadkowski:

Motywem przewodnim wszystkich naszych spotkań było kompleksowe spojrzenie na całość prowadzenia roślin uprawnych, od dobru odmian po specyfikę ich prowadzenia, w kontekście końcowej maksymalizacji wyniku.

Zielone Pola – zboża, rzepak i kukurydza

Spotkania polowe, to stały element wszelkich podejmowanych działań w branży rolniczej. Firma Osadkowski cykl takich właśnie wydarzeń - pod nazwą Zielone Pola - prowadzi już od 21 lat! W każdym roku spotkania są organizowane w dwóch porach:

  • wiosną, która dotyczy tematów oraz zagadnień związanych z uprawą zbóż i rzepaku,
  • jesienią, gdzie omawiane są m.in. kwestie związane z uprawą kukurydzy.

Podczas tych spotkań nasi doradcy, ale też ambasadorzy korzystający z rozwiązań proponowanych przez firmę Osadkowski oraz zaproszeni goście dzielą się aktualną wiedzą praktyczną na tematy najnowszych odmian. Przedstawiane i omawiane są również efekty przeprowadzonych zabiegów agrotechnicznych na polach doświadczalnych.

Dobór najlepszych odmian 

Plantatorzy bardzo dużą uwagę poświęcają parametrom zdrowotnościowym, tak aby były one wysokie w zakresie chorób mających największe znaczenie w danym gatunku. Niestety ostatnie lata pokazują ich ogromną presję na uprawy w wyniku przebiegu pogody. 

W naszej ofercie znajdują się nasiona pochodzące ze sprawdzonych hodowli. Portfolio odmian zbóż  i rzepaku jest bardzo szerokie. 

Odmiany rzepaku ozimego 

Podczas tegorocznej edycji Zielonych Pól pokazaliśmy Wam nasze pola doświadczalne. Spośród zaprezentowanych w 19. lokalizacjach odmian, te najbardziej Was zachwyciły:

hybrydowe: LG Aphrodite F1, Metropol F1, DK Expose F1, LG Austin F1, Chopin F1, RGT Cuzzco F1, a także liniowe: Mars oraz SY Ilona.

Odmiany zbóż ozimych

W zbożach prym wiedzie niezmiennie pszenica. Pokazaliśmy Wam m.in takie odmiany, jak: RGT DepotImpresjęApostel czy SY Orofino.  

Poza pszenicą w Polsce uprawiane jest również pszenżyto ozime, podczas Zielonych Pól 2023 zaprezentowaliśmy odmianę z hodowli Danko HR - Metro.

W jęczmieniu ozimym dwie odmiany: Picasso SU Hetti. W życie królował SU Elrond F1.

Zielone Pola 2023 - tak było w tym roku !

Partnerzy Zielonych Pól 2023

Patronat medialny