Sport to nie tylko zdrowie

sport

sport

Każdy z nas wie, jak bardzo ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Wiedzą to również nasi pracownicy, którzy w natłoku codziennych obowiązków oddają się sportowym pasjom.


Mamy się całkiem dobrze

Możemy śmiało powiedzieć, że duch sportowy w Grupie Osadkowski rozwija się z roku na rok. Jesteśmy świadomi tego, że coraz więcej czasu spędzamy w pracy, co przekłada się na życie codzienne i rodzinne, dlatego w firmach wspieramy Pracowników mających pasje i zainteresowania, nawet jeśli nie wiążą się one bezpośrednio z wykonywaną przez nich pracą. Jednym z obszarów, w który bardzo angażuje się Grupa Osadkowski, jest sport. Umysł sportowca lepiej i sprawniej pracuje. Badania dowodzą, że wysiłek fizyczny zwiększa sprawność intelektualną, rozwija samodyscyplinę, uczy systematyczności i polepsza zdolności organizacyjne. Pracownicy uprawiający sport częściej mają poczucie zawodowego spełnienia.


Sportowiec to lepszy pracownik

Od ponad 8 lat cyklicznie dwa razy w roku organizowany jest turniej o Puchar Prezesa Osadkowski SA w dwóch dyscyplinach: piłka nożna i siatkówka. Dzięki takiej inicjatywie nasi pracownicy, poprzez współpracę w grach zespołowych, nie tylko się integrują, ale również uczą się skutecznej komunikacji. Nie od dziś wiadomo, że osoby mające wspólne zainteresowania automatycznie nawiązują bliższe relacje i jest im łatwiej dojść do porozumienia. Wspólne treningi, w których pracownicy biorą udział, przygotowując się do imprez sportowych, bardzo ich integrują. Wzajemnie się motywują do wydajniejszej i dokładniejszej pracy. Sport zbliża ludzi i dowody na to w Osadkowski SA i Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. mamy do dziś w postaci nawiązanych przyjaźni, dobrego klimatu i przyjaznej atmosfery w pracy.


Sportowiec to wojownik

Pracownicy, którzy regularnie uprawiają sport i zdrowo się odżywiają, są nawet o 25% bardziej produktywni w pracy. Uprawianie sportu ma wpływ przede wszystkim na ciało, jednak coraz częściej mówi się o silnym efekcie, jaki aktywność fizyczna wywiera na ludzką psychikę. Rozładowuje ona napięcie i stres towarzyszące nam w czasie pracy. Receptą może być m.in.: bieganie, jazda na rowerze czy szybki spacer. Grupa Osadkowski, widząc w tym wymierne korzyści, aktywizuje swoich pracowników poprzez coroczne dofinansowanie karty na cele sportowo-rekreacyjne oraz wspiera finansowo sekcje i turnieje sportowe. Gramy wspólnie w piłkę nożną, siatkówkę, biegamy, chodzimy, szusujemy po górach czy jeździmy konno i na rowerach. Nasi sportowcy - zarówno kobiety, jak i mężczyźni - osiągają całkiem niezłe wyniki. Sekcja turystyki pieszej przeszła w trakcie 7 wypraw ponad 200 km - to tyle co wejście na wieżowiec liczący 667 pięter! Niemałą liczbą osiągnięć mogą pochwalić się też biegacze biorący udział w prestiżowych maratonach czy ultramaratonach. W sztafecie firmowej zorganizowanej we Wrocławiu grupa kobiet firmy Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. na 55 drużyn uplasowała się na wysokim 8. miejscu. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy. Bikemaratony też nie są obce sekcji rowerowej.


Sportowiec ma serce

Każdy, kto regularnie uprawia jakiś sport, zyskuje poczucie, że jest zdolny do osiągania sukcesów. Odkrywa, że korzystając ze swojej siły woli i wytrwałości, może pokonać każdą przeszkodę i sprawić, że obrane cele staną się możliwe do osiągnięcia. Stąd wiele biegów, w których bierzemy udział, ma cel charytatywny. Jednym z większych jest Poland Business Run, który startował w kilku głównych miastach Polski. Sztafeta Osadkowski wsparła podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Liczna grupa 70 pracowników Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. przebiegła dystans 10 km na wrocławskich Partynicach na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Biegiem tym wsparto dzieci chore na nowotwory z kliniki ,,Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Łączy nas sport

Dostrzegamy potrzeby lokalnych społeczności. Staramy się odkrywać potencjał w młodych ludziach, bo to oni stanowią przyszłość. Podążając za tą myślą, od kilku już lat wspieramy lokalny Klub Sportowy Widawa Bierutów. Przy hotelu Jakubus funkcjonuje Szkoła Jazdy Konnej Jakubus, w której prowadzone są zarówno odpłatne, jak i bezpłatne lekcje jazdy konnej dla młodych talentów szkolonych pod czujnym okiem trenerów KJ Osadkowski. Nieprzerwanie od ponad 26 lat w Grupie Osadkowski staramy się tworzyć zgrany zespół, który łączy jedno - pasja do rolnictwa, sportu oraz postawa fair play w biznesie. Dlatego naszym pracownikom oraz czytelnikom ,,agronom.pl" życzymy nieustającej motywacji do uprawiania aktywności sportowej niezależnie od wieku! Zatem do dzieła - najwyższy czas zacząć się ruszać, bo SPORT TO ZDROWIE!

W grudniu 2016 roku Osadkowski SA zorganizowała dla pracowników konkurs ,,Hobby po godzinach". Należało odpowiedzieć na pytanie: ,,Co Ci daje sport?" oraz dołączyć zdjęcia. Prezentujemy wybrane prace ze zdjęciami i cytaty pochodzące od autorów.

 


Polecamy również