PROMOCJA – Kukurydza z Extra RABATEM od Mikołaja

Mikolaj Extra Rabat

W tym roku Mikołaj wyciągnął z worka EXTRA RABAT

W nocy naszych przedstawicieli handlowych odwiedził Święty Mikołaj i przekazał im dodatkowy rabat na wybrane odmiany kukurydzy. Skontakuj się ze swoim opiekunem lub zadzwoń do nas i dowiedz się kto obsługuje Twój region.

Dlaczego warto zamówić kukurydzę u nas?


P8816 kukurydza o FAO 260

Odmiana P8816 to mieszaniec kukurydzy o FAO 260. W grupie odmian średnio późnych możemy poszukiwać tych, które pozwalają osiągać bardzo wysokie plony przy relatywnie niskiej wilgotności. To właśnie w tej grupie najliczniej pojawia się genetyka dent, która bardzo dobrze oddaje wodę z ziarniaka na końcowym etapie produkcji polowej oraz w procesie suszenia. Potwierdza to odmiana P8816 czysty, amerykański dent, efektywnie oddający wodę ze stabilnym plonowaniem w latach.

W takich odmianach zdrowotność zarówno części wegetatywnych, całych kolb i tym samym ziarna jest bardzo ważna. Ten parametr często decyduje nie tylko o wielkości plonu (mniej uszkodzonych roślin), ale również jego jakości (porażenie grzybami z rodzaju fuzarium i związane z nimi mykotoksyny). Odmiana P8816 zdrowotnie nie budzi zastrzeżeń, dodatkowo przy przeciągającym się terminie zbioru potrafi wystać nawet duże perturbacje pogodowe.

KUKURYDZA P8816 HARMONIA WYSOKIEGO PLONU I NISKIEJ WILGOTNOŚCI


LG 30.273 kukurydza o FAO 250-260

Odmiana LG 30.273 o FAO 260 została zarejestrowana w 2015 roku w Polsce z najwyższym wynikiem plonu ziarna w grupie średniopóźnej. W kolejnym już sezonie potwierdziła ponadprzeciętne możliwości plonotwórcze plonując bardzo wysoko i stabilnie w różnych warunkach klimatyczno-glebowych. LG 30.273 jest typową odmianą ziarnową, o generatywnym pokroju roślin, zaprogramowanych na to, aby wydać jak najwyższy plon ziarna.

Posiada ziarno w typie flint/dent, dzięki czemu charakteryzuje się lepszym wzrostem początkowym, w porównaniu do późniejszych dentów, nie ustępując im pod względem potencjału plonotwórczego. Polecana jest na wszystkie typy gleb, na których uprawiana jest kukurydza, ponieważ świetnie poradzi sobie również w trudnych warunkach środowiskowych.

KUKURYDZA LG 30.273 BOGACTWO PLONU


LG Huxley kukurydza o FAO 250

Kukurydza LG Huxley to nowoczesny mieszaniec hodowli Limagrain o FAO 250. Charakterystycznym obrazem dla mieszańców tróliniowych jest to, że mają zawieszone kolby na różnej wysokości. Ten efekt heterozji zobaczymy również w elastyczności takich odmian właśnie do zmieniających się warunków pogodowych z dużym naciskiem na okresowe niedobory wody. Odmiana ta jest mieszańcem trójlinowym i bardzo dobrze będzie reagował na zmieniającą sytuacje pogodową.

LG Huxley to genetyka pośrednia flint/dent będzie ona czerpać najlepsze parametry właśnie z tych dwóch grup ziarna. W przypadku genetyki flint będzie ona dawała mocniejszy wigor wiosenny nawet przy niższych temperaturach bądź okresowych spadkach temperatury gleby jak i powietrza. Natomiast genetyka dent będzie wpływać na możliwości plonotwórcze tej odmiany.

Charakterystyczna stożkowa kolba, która buduje do 18 rzędów i nawet 36 ziarniaków w rzędzie to świadczy o możliwościach plonotwórczych tej odmiany. W uprawie na kiszonkę liczyć się będzie jak najbardziej udział dobrze zaziarnionych kolb w plonie, a więc takich, które będą świadczyć o wysokiej energii paszy, ale także duża masa wegetatywna budowana wysokością samych roślin.

FAO 250 odmiany LG Huxley predysponuje ją w zasadzie do uprawy na terenie całego kraju, w dwóch kierunkach użytkowania ziarnowym, ale tekże kiszonkowym. Dzięki czemu ta odmiana daje duże poczucie bezpieczeństwa, raz napełnienia pryzm kiszonkowych i zagospodarowania nadwyżki w postaci ziarna.

KUKURYDZA LG Huxley UDŹWIGNIE KAŻDE WARUNKI WEGETACJI

 
 

ZAPROJEKTUJ SWOJE PLONY Z NASZYMI ODMIANAMI KUKURYDZY

ODBIERZ KATALOG KUKURYDZA

Wypełnij formularz i zgłoś swój udział w PROjekt KUKURYDZA. Zaprojektuj swoje plony ze sprawdzonymi odmianami kukurydzy.

Formularz dostępny na stronie PROjektKUKURYDZA.pl.

Skontaktuj się i skorzystaj z promocji

Aby wziąć udział w promocji, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym Osadkowski SA. Jeżeli nie masz kontaktu, zadzwoń lub napisz przekażemy kontakt do odpowiedniej osoby.

 
 

Warunki promocji MIKOŁAJ w akcji

Organizatorem promocji MIKOŁAJ w akcji jest Osadkowski SA z siedzibą w Bierutowie, ul. Kolejowa 6, 56-420 Bierutów. Promocja obowiązuje od 06.12.2021 r. do 24.12.2021 r. lub do wyczerpania zapasu asortymentu objętego promocją. Decyduje data zamówienia u przedstawicieli handlowych Osadkowski SA.

Szczegóły oferty promocyjnej w tym lista odmian, warunki zakupu oraz ceny dostępne w Firmowych Punktach Handlowych oraz u przedstawicieli handlowych Osadkowski SA.

Informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.