Modernizacja gospodarstw rolnych – nabór wniosków

dofinansowanie dla rolników

dofinansowanie dla rolników

Ruszył nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych - nie spóźnij się ze złożeniem dokumentów!

Ruszył nabór ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (trwa od 19 lutego do 20 marca 2018r.).

W 2018 roku planowane jest przyjmowanie wniosków we wszystkich 4 obszarach (a, b, c i d), jeśli chodzi o inwestycje nie związane z produkcją zwierzęcą, to będzie prawdopodobnie ostatnia szansa, żeby uzyskać jakąkolwiek dotację na zakup maszyn i urządzeń rolniczych na potrzeby prowadzenia własnej działalności rolniczej.

Pomoc przeznaczona jest dla średnich gospodarstw czyli takich, których powierzchnia nie przekracza 300 ha, a wielkość ekonomiczna jest w przedziale od 10 tys. euro do 200 tys. euro, wyjątkiem są inwestycje związane z produkcją prosiąt, gdzie górną granicą jest wielkość 250 tys. euro. Wymogiem tego działania jest osiągnięcie w roku docelowym wzrostu wartości dodanej brutto gospodarstwa o minimum 10 % w porównaniu do roku bazowego, a wzrost tej wartości musi być bezpośrednio związany z inwestycją. Beneficjent programu musi także wykazać przychód ze sprzedaży produktów rolnych za ostatni rok przed złożeniem wniosku na kwotę minimum 5 tys. zł.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem większych ilości informacji na temat możliwości skorzystania z dotacji unijnych oraz pozyskania najkorzystniejszych źródeł finansowania inwestycji - zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami terenowymi. Aplikacja o dotacje nie jest przedsięwzięciem prostym, dlatego zaangażowanie uznanej na rynku firmy, mającej duże doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu funduszy unijnych to bardzo dobre rozwiązanie.
Warto do nas zadzwonić i umówić się na spotkanie, w trakcie którego uzyskają Państwo odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i wątpliwości, dotyczące możliwości ubiegania się o pomoc z funduszy strukturalnych.

Umów się już dziś z przedstawicielem Działu Usług Finansowych Osadkowski SA.

Marcin Foremny, tel. 600 926 321 - województwo dolnośląskie, wielkopolskie

Marcin Gołek, tel. 602 218 208 - województwo opolskie, łódzkie

Przemysław Żaba, tel. 692 083 607 - województwo dolnośląskie, wielkopolskie

Marta Jasiówka, tel. 664 056 531 - województwo opolskie, śląskie

Strona ARiMRPolecamy również

Dofinansowanie dla rolników to temat, który Cię interesuje? Złóż wniosek, a następnie skontaktuj się z przedstawicielem usług finansowych na Twoim terenie.